Nieoficjalnie: Legia dogadała się w sprawie Jarosława Niezgody! Znamy szczegóły finansowe

Jarosław Niezgoda odchodzi z Legii Warszawa. Według informacji Sport.pl piłkarz nie poleci na zgrupowanie wicemistrzów Polski w Turcji i niebawem podpisze 4-letni kontrakt z Portland Timbers. Legia na sprzedaży 24-latka zarobi 3,8 mln dolarów netto i kilkaset tysięcy dolarów w bonusach. Zawodnik będzie zarabiał 900 tysięcy dolarów netto rocznie. Będzie mógł też liczyć na dodatkowe gratyfikacje. Żeby zamknąć transakcję, musi przejść jeszcze testy medyczne.

15 goli w 22 meczach - to dorobek Jarosława Niezgody po rundzie jesiennej. Najlepszy napastnik Legii Warszawa ma za sobą bardzo udane miesiące, które poskutkowały dużym zainteresowaniem zagranicznych klubów. Teraz wszystko wskazuje na to, ze 24-latek dogadał się z jednym z nich. Podobnie jak władze wicemistrzów Polski, które porozumiały się w sprawie transferu z Portland Timbers, ale jeszcze nic nie zostało podpisane.

Jarosław Niezgoda odchodzi z Legii! Znamy szczegóły finansowe i kierunek transferu

Niezgodą interesowało się kilka klubów, ale najbardziej konkretni byli przedstawiciele Portland Timbers z MLS. Osoby odpowiedzialne za transfery amerykańskiego klubu kilka dni temu stawiły się w Warszawie, by negocjować pozyskanie zawodnika. Zawodnika, który bardzo szybko zdecydował się na przenosiny do nowego zespołu i na początku tygodnia poprosił władze Legii o zgodę na transfer.

Jak dowiedział się Sport.pl, w czwartek Legia osiągnęła porozumienie z Portland Timbers, w myśl którego Niezgoda przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Wicemistrzowie Polski na sprzedaży najlepszego strzelca zarobią 3,8 mln dolarów netto, gwarantując sobie przy tym kilkaset tysięcy dolarów w bonusach w przyszłości. Niezgoda w Stanach Zjednoczonych ma zarabiać 900 tys. dolarów netto rocznie. W zależności od wyniku sportowego - może podnieść z boiska nawet dodatkowe 300 tysięcy dolarów.

Pobierz aplikację Football LIVE na Androida

Football LIVEFootball LIVE Football LIVE

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.