Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa podpisała najwyższy kontrakt sponsorski w historii ekstraklasy

Legia Warszawa podpisała nową umowę z Fortuną Zakłady Bukmacherskie. To najwyższy kontrakt sponsorski w historii naszej ligi.
Zobacz wideo

Video pochodzi z serwisu VOD 

Jak ustalił Sport.pl, poprzednia umowa między Legią, a Fortuną wynosiła między 5 a 6 mln zł. Ta nowa, trzyletnia, jest warta o około 20 procent więcej. Fortuna Zakłady Bukmacherskie będzie co najmniej do końca sezonu 2021/2022 głównym sponsorem klubu z Łazienkowskiej. Legia związana jest z Fortuną od 2014 roku. Na mocy nowego kontraktu obie firmy mają stworzyć m.in. wspólny budżet marketingowy.

Legia zarobiła ponad 70 mln zł dla Fortuny

- Legia to bez wątpienia najbardziej popularna drużyna piłkarska w Polsce, posiadająca kibiców w całym kraju, dlatego naturalnym krokiem jest dla nas chęć dotarcia do nich poprzez silny sponsoringowy związek z warszawskim klubem. Nasza strategia marketingowa zakłada wspieranie polskiego futbolu, z czego wynika kluczowe miejsce Legii oraz Fortuna 1 Ligi wśród organizacji sportowych, które sponsorujemy - przyznał Konrad Komarczuk, Prezes Zarządu Fortuna Online Zakłady Bukmacherskie.

Zgodnie z raportem efektywności sponsoringu, przygotowanym przez Sponsoring Insight, Legia w poprzednim roku wygenerowała dla Fortuny 71 mln zł w postaci ekwiwalentu reklamowego. W najbliższą niedzielę mistrzowie Polski zmierzą się na własnym stadionie z zespołem Cracovii. Po 21. kolejkach Legia jest wiceliderem Ekstraklasy i traci do prowadzącej w tabeli Lechii Gdańsk trzy punkty.