Reprezentacja. Nawałka powołał kadrę, a w niej bramkarz Dolcanu Ząbki!

Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Adam Nawałka ogłosił nazwiska kadrowiczów z polskiej ligi powołanych na najbliższe dwa mecze towarzyskie: ze Słowacją i Irlandią. Wśród nich znalazł się bramkarz Dolcanu Ząbki Rafał Leszczyński. Do kadry wraca Michał Pazdan.

15 listopada Polska zagra na Stadionie Miejskim we Wrocławiu ze Słowacją. Cztery dni później podopieczni trenera Adama Nawałki na Inea Stadion w Poznaniu zmierzą się z Irlandią. Oba spotkania rozpoczną się o 20.45, relacje na żywo na Sport.pl i w aplikacji Sport.pl Live.

Mecz ze Słowacją będzie debiutem Adama Nawałki w roli trenera narodowej kadry. We wtorek selekcjoner podał 11 nazwisk piłkarzy z polskiej ligi:

Bramkarz : Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki)

Zawodnicy z pola: Tomasz Jodłowiec, Tomasz Brzyski (Legia Warszawa), Rafał Kosznik, Paweł Olkowski (Górnik Zabrze), Marcin Kamiński, Łukasz Teodorczyk (Lech Poznań), Adam Marciniak, Dawid Nowak (Cracovia), Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Tomasz Hołota (Śląsk Wrocław).

Wcześniej Nawałka podał nazwiska kadrowiczów z lig zagranicznych:

Bramkarze: W. Szczęsny (Arsenal), A. Boruc (Southampton), P. Tytoń (PSV).

Obrońcy: P. Celeban (Vaslui), A. Jędrzejczyk (Krasnodar), M. Kowalczyk (Wołga Niżny Nowgorod), Ł. Szukała (Steaua). Pomocnicy: J. Błaszczykowski (Borussia), P. Ćwielong (Bochum), M. Klich (Zwolle), G. Krychowiak (Reims), A. Mierzejewski (Trabzonspor), W. Sobota (Brugge).

Napastnicy: R. Lewandowski (Borussia), A. Sobiech (Hannover).

Początek zgrupowania reprezentacji w Grodzisku Wielkopolskim 11 listopada.

Drwiliście z pierwszych powołań

Po powołaniach piłkarzy zagranicznych na Sport.pl pojawiło się wiele komentarzy krytykujących decyzję trenera.

- Rozumiem brak Ludo, strzelca 2 bramek w 2 ostatnich meczach Bordeaux. Myślę, że nie miał czasu z nim porozmawiać chociażby telefonicznie, a sądzę, że w jego wypadku taka rozmowa byłaby, jeżeli nie konieczna, to przynajmniej uzasadniona. Ale brak Polańskiego, czy Perquisa, chwalonego ostatnio przez prasę hiszpańską, czy nawet Boenischa, który zebrał pozytywne oceny za ostatni mecz? Jak "integrować zespół" złożony z nieobecnych? Jeżeli Adam Nawałka naprawdę chce budować drużynę opartą o solidny podstawowy trzon, to potencjalni kandydaci do niego powinni być zawsze obecni na zgrupowaniach (z wyjątkiem kontuzji) - pisał alp61 w komentarzach pod artykułem.

- Zburzenie tego, co Nawałka zastał, to oczywiście dobra decyzja, jeżeli ma zamiar pobić rekord Fornalika 64 zawodników grających w 17 meczach - komentuje alp 61; - Pierwsze powołania wywołały u mnie tęsknotę za Fornalikiem - pisał z kolei kuba19pele.

A jak podobają wam się nominacje piłkarzy z ligi polskiej? Zapraszamy do dyskusji pod artykułem i wzięcia udziału w sondzie. Czy ktoś z polskiej ligi poradzi sobie w kadrze?

Kto poradzi sobie w kadrze?
Więcej o: