Michał Pazdan

Polski piłkarz występujący na pozycji obrońcy w Legii Warszawa i reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2008 i 2016.
Data urodzenia: 21.09.1987
Miejsce urodzenia: Kraków, Polska
Wzrost: 1,80 m
Facebook: facebook.com/MichalPazdanOfficial/
Twitter: twitter.com/Pazdekk
Instagram: twitter.com/pazdekk

Przebieg kariery

Karierę piłkarską rozpoczynał w Hutniku Kraków. W wieku 20 lat trafił do Górnika Zabrze, gdzie dość szybko wywalczył sobie miejsce w składzie. Po pięciu sezonach spędzonych w Zabrzu trafił do Jagiellonii Białystok. Tam stał się wyróżniającym stoperem w całej ekstraklasie, co zaowocowało transferem do Legii Warszawa. Latem 2015 roku stołeczny klub zapłacił za niego 700 tysięcy euro, ale dziś fachowy portal transfermarkt.de wyceniana go na 3 mln euro. W sezonie 2015/6 wygrał z Legią ligę, a także zdobył Puchar Polski.

Reprezentacja

W reprezentacji Polski zadebiutował 15 grudnia 2007 roku podczas wygranego 1:0 towarzyskiego spotkania z Bośnią i Hercegowiną. Powołał go Leo Beenhakker, który nadał mu ksywkę "Pirania". Kilka miesięcy później powołał go także na Euro 2008. Jednak nie rozegrał na tym turnieju nawet minuty. Następnie przez pięć lat był omijany przez selekcjonerów, dopiero w 2013 roku powołał go Adam Nawałka. W 2016 roku został powołany przez selekcjonera na Mistrzostwa Europy we Francji, gdzie był jednym z najlepszych reprezentantów Polski.

Michał Pazdan