Euro 2012. Piotr Woźniacki: Marzy mi się, że w finale Polska pokona Danię

Przed losowaniem grup Euro 2012 zapytaliśmy znanych Polaków związanych ze sportem o ich "grupę marzeń" i "grupę śmierci" dla Polski. Oto typy Piotra Woźniackiego, ojca i trenera Karoliny Woźniackiej, reprezentującej Danię tenisistki nr 1 na świecie, byłego piłkarza m.in. Miedzi Legnica

My też mamy zdanie! Dzielimy się nim na Facebook/Sportpl ?

Najlepsze losowanie dla Polski to Rosja, Grecja i Irlandia. Dla Danii? Grecja, Rosja, i.... Polska. Przynajmniej tak piszą gazety w Kopenhadze. Nie da się ukryć, że choć gospodarzom pomagają kibice i ściany, to jednak polska i ukraińska drużyna uchodzą za najłatwiejszych rywali.

Najlepszym rywalem dla Polski jest zdecydowanie Irlandia. To wyspiarski, mało skomplikowany futbol, z którym powinniśmy sobie poradzić. Mówię "my", bo marzy mi się, żeby w finale Euro Polska pokonała Danię.

Na pewno biało-czerwonych stać na wyjście z grupy. Pamiętajcie, że piłkarze zagrają dla kibiców, będą dla nich gryźć murawę, doping będzie miał ogromne znaczenie. Jest kilku fajnych chłopaków z Bundesligi, klasowy bramkarz, ta drużyna nabiera rumieńców.

Duńczycy mają fajną młodą drużynę, z młodziutką gwiazdą Ajaksu 19-letnim Christianem Eriksenem, z odrzuconym przez Arsenal Nicklasem Bendtnerem. Nie ma w niej może wielkich nazwisk europejskiej piłki, ale siłą Duńczyków jest ambicja, to że na dużej imprezie będą chcieli się pokazać, udowodnić, jaką są silną drużyną. Mają to we krwi, zresztą Szwedzi tak samo.

Chcemy z Karoliną jakoś zaistnieć na tym Euro w Polsce, w tym samym czasie trwają tenisowe turnieje na trawie, a potem Wimbledon, ale coś wymyślimy. Mamy układ z firmą od przelotów prywatnymi odrzutowcami. To jest jakieś wyjście, bo lecisz na mecz, jakbyś wyszedł w Londynie do restauracji. Oglądasz, i tego samego dnia wieczorem wracasz. Może tak to rozegramy.

STADIONY NICZYM STATKI KOSMICZNE. ZOBACZ ROZŚWIETLONE ARENY EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: