Euro 2012. Losowanie grup na żywo na blogu Rafała Steca

Losowanie grup Euro 2012 odbędzie się w piątek o 18, ale trwa już relacja na żywo na blogu dziennikarza Gazety Wyborczej i Sport.pl, Rafała Steca.

"Future is now, czyli zaczyna się moment w operacji "Euro 2012" najciekawszy od dnia, w którym przyznano nam organizację turnieju (bądźmy dozgonnie wdzięczni Ukraińcom, że nas przygarnęli do swojego pomysłu). Za kilkanaście godzin dowiemy się, skąd przybędą rywale chcący skopać tyłki chłopakom Franciszka Smudy. A ja do późnej nocy zamierzam o tym blogować" - pisze Stec.

Jak wygląda grupa śmierci?

"Grupa horroru, bardziej niebezpieczna niż hałaśliwie reklamowane grupy śmierci: Polska , Niemcy (nie pokonaliśmy ich nigdy), Szwecja (nie wygraliśmy z nią od 20 lat, w ostatnich czterech meczach o punkty nie wyściboliliśmy nawet gola), Dania (nie wygraliśmy z nią od 34 lat)."

"Przegrywać w tym gronie byłoby bardziej przykre niż z Portugalią czy Francją, w dodatku na mecze nie dałoby się patrzeć, zwłaszcza Skandynawowie rozgnietliby nas tą swoją nudną solidnością i fizyczną tężyzną. Jeszcze raz, dla lepszego zapamiętania - prawdziwą grupą śmierci (że się odwołam do popularniejszego określenia) byłoby dla nas zesłanie między Niemców, Szwedów i Duńczyków."

Zapraszamy na całodniową relację z losowania na blogu Rafała Steca ?

Więcej o: