Euro 2012. Tomasz Adamek: Jak się chłopaki rozegrają...

Przed losowaniem grup Euro 2012 zapytaliśmy znanych Polaków związanych ze sportem o ich "grupę marzeń" i "grupę śmierci" dla Polski. Oto typy Tomasza Adamka, pięściarza wagi ciężkiej, mistrza świata w dwóch kategoriach

Profil Sport.pl na Facebooku - 32 tysięce fanów. Plus jeden? 

Jak się chłopaki rozegrają, to mogą nie tylko wyjść z grupy, ale osiągnąć o wiele więcej. W każdym razie nie można tak od razu skopać rodaków butami i mówić, że nie mają żadnych szans. Jak im wyjdą mecze życia, to będzie dobrze - a gdzie mają im wyjść mecze życia, jak nie w Polsce, jak nie na Euro, które organizujemy na własnym boisku.

No, ale jak tu się rozegrać, bo rozumiem, że w pierwszym meczu - meczu otwarcia Euro na stadionie narodowym w Warszawie - mogą być nieco spięci? Po prostu nie powinni od razu trafić na mocarzy. Na przykład na Niemców. Czyli w mojej w grupie śmierci są Niemcy. Najgorzej, że jeśli ich wylosujemy, to zagramy z nimi w meczu otwarcia, co jest podwójnie źle. W grupie śmierci są według mnie też Chorwacja i Dania. Grupa marzeń to - na pewno nie tylko dla mnie - Rosja, Grecja i Irlandia. Pewnie, że nieciekawi są, ale dają jakąś szansę na rozkręcenie się naszym.

Jedenastka największych nieobecnych - sprawdź, kto nie zagra na Euro ?

Więcej o: