PZPN. Zarząd krytycznie odnosi się do strojów bez godła

Na czwartkowym posiedzeniu Zarządu PZPN jego członkowie skrytykowali pomysł stworzenia koszulek bez godła narodowego, w jakich ostatnio grała reprezentacja. Jednocześnie wyrazili przekonanie, iż ?orzełek? wróci na koszulki .

Kibicujemy polskiej kadrze! Pokażmy ilu nas jest - Facebook Polska biało-czerwoni  ?

"Zarząd krytycznie odniósł się do faktu, że polska reprezentacja wystąpiła w dwóch ostatnich meczach w koszulkach bez godła narodowego. Jednocześnie członkowie Zarządu wyrazili przekonanie, że zgodnie z oczekiwaniami społecznymi i wieloletnią tradycją godło narodowe będzie stanowić stały element strojów reprezentacji Polski" - tak brzmi oficjalne oświadczenie ogłoszone w czwartek przez rzecznik PZPN Agnieszkę Olejkowską.

W oświadczeniu dodano także, że związek nie będzie musiał płacić odszkodowania firmie Nike, która jest sponsorem technicznym reprezentacji.

Zarząd zatwierdził także Uchwałę Komisji ds. Nagłych w sprawie powołania zespołu ds. poprawy sędziowania piłkarskiego, który zajmie się m.in. analizą obecnego systemu szkolenia, promocji i karania sędziów, a także analizą obecnych przepisów dot. zapobiegania korupcji. W składzie Komisji znaleźli się Janusz Matusiak - wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa profesjonalnego, Witold Dawidowski - członek Zarządu PZPN, Piotr Tenczyński - były sędzia piłkarski, obecnie obserwator meczów T-Mobile Ekstraklasy, Andrzej Strejlau - były przewodniczący Kolegium Sędziów PZPN, Wojciech Petkowicz - rzecznik dyscyplinarny PZPN, Piotr Bielecki z Ekstraklasy SA, Jarosław Kudaj - członek Komisji PZPN ds. Mediów.

Nie tylko brak 'orzełka' wywołał burzę. Stroje innych krajów na 2012 rok [GALERIA]

Więcej o: