FIFA. Sepp Blatter wybrany na kolejną kadencję

Dotychczasowy prezydent FIFA Joseph Sepp Blatter został wybrany na kolejną, czwartą już kadencję, podczas odbywającego się w Zurychu Kongresu organizacji. Szwajcar nie miał kontrkandydatów.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Na Szwajcara głosowało 186 z 203 delegatów uprawnionych do głosowania. Był jedynym kandydatem, bo kilka dni temu Katarczyk Mohamed Bin Hammam wycofał się, wobec oskarżeń o korupcję. Katarczyk nie mógł się pogodzić z oskarżeniami. Według niego postępowanie wszczęte przeciw niemu na kilka dni przed głosowaniem przez Komisję ds. Etyki FIFA, miało na celu uniemożliwienie mu pokonania Blattera. W czasie kampanii zarzucał Szwajcarowi przymykanie oczu na przypadki korupcji w organizacji.

- Musimy wyprowadzić statek "FIFA" na spokojne i otwarte wody. Ale uda się nam bo organizacja ma solidne podstawy. Poradzimy sobie z każdymi przeciwnościami. Jestem wzruszony tym, że zaufaliście mi na kolejne cztery lata - powiedział tuż po wyborze Blatter. - Cieszę się, że udowodniliśmy naszą jedność i solidarność. to pomoże nam zrobić krok naprzód.

Wcześniej Kongres nie zgodził się na propozycję delegatów z Anglii, którzy - wobec afery korupcyjnej, w którą zamieszany jest również Blatter - przełożyć głosowanie.

Blatter ma 75 lat i już kilka tygodni temu zapowiedział, że będzie to jego ostatnia kadencja na stanowisku szefa FIFA. Zajmuje je od 1998 r. Zgodnie z przepisami odejdzie w 2015 r.

O co chodzi w aferze w FIFA ?

Więcej o: