Niemcy sugerują, że Lewandowski "zbuntował się" z powodu kiepskiego startu sezonu

Wywiad Roberta Lewandowskiego, którego udzielił portalowi Meczyki.pl jest komentowany na całym świecie. Jego słowa dotarły także do Niemiec, gdzie dziennikarze zwrócili uwagę na krytyczne wypowiedzi dotyczące poziomu sędziowania w La Lidze.

Niedawno Robert Lewandowski udzielił głośnego wywiadu portalowi Meczyki.pl. Zawodnik FC Barcelony poruszył wiele tematów. Odniósł się między innymi do poziomu sędziowania w La Lidze. Nie ukrywał, że jest bardzo rozczarowany tym, że arbitrzy nie promują gry ofensywnej i pozwalają na więcej obrońcom. 

Zobacz wideo Raków nie zasłużył na porażkę! Kovacević wprost: Oni nic nie mieli

Niemcy reagują na słowa Lewandowskiego. "Mocny atak"

Słowa Lewandowskiego szybko rozeszły się po świecie. Dotarły między innymi do Niemiec. Dziennikarze Sport1 zwrócili uwagę właśnie na jego wypowiedź o poziomie sędziowania. "Lewy atakuje sędziów" - czytamy w tytule. Niemcy zacytowali krytyczne opinie Polaka i wprost napisali, że "wykonał mocny atak". Dodali również, że zdaniem napastnika "sędziowie mają istotny wpływ na atrakcyjność ligi". 

Na wypowiedzi Lewandowskiego zareagowali również Hiszpanie. "Nie miał dobrego początku sezonu i teraz »zbuntował się« przeciwko systemowi sędziowskiemu" - napisali dziennikarze "Sportu". I zwrócili także uwagę, że Polak skrytykował sposób gry niektórych drużyn La Ligi

Mocne słowa Lewandowskiego o kadrze. Zareagowali reprezentanci Polski

W wywiadzie Lewandowski uderzył także w PZPN i Cezarego Kuleszę, twierdząc, że "na niektórych stanowiskach należy wymagać więcej klasy". Oberwało się również niektórym młodym kadrowiczom. - Brakuje nam osobowości w kadrze - wypalił. Na te słowa wymownie zareagował Kamil Glik. Obrońca polubił na Twitterze wpis kibica, który skrytykował Lewandowskiego. 

Jacek Góralski z kolei przyznał, że młodzi piłkarze nie wykazują już odpowiedniego szacunku do doświadczonych graczy. - Nie chciałbym wchodzić w szczegóły, ale na pewno jak ja przyjechałem na pierwsze zgrupowanie, to w reprezentacji były bardzo mocne postacie. Człowiek czuł respekt do tych wszystkich zawodników. Teraz wydaje mi się, że ci młodzi piłkarze jak przyjeżdżają na zgrupowanie, to wchodzą jak do siebie - powiedział w Kanale Sportowym. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Już niedługo Robert Lewandowski będzie miał okazję do wykazania się w reprezentacji Polski. W czwartek 9 września drużyna Fernando Santosa zmierzy się z Wyspami Owczymi, a w niedzielę 10 września zagra z Albanią. Najpierw napastnika czeka jednak spotkanie z Osasuną Pampeluna w La Lidze. Odbędzie się ono w niedzielę o 21:00. 

Więcej o: