Legenda futbolu wyśmiewa Neymara. "Prawdziwy mazgaj. Nieprzyjemna osoba"

- Neymar to prawdziwy mazgaj, ciągle się droczy i prowokuje. Nieprzyjemna osoba na boisku - krytykował Brazylijczyka w jednym z ostatnich wywiadów legendarny Marco van Basten.

Przez lata swojej kariery Neymar zdążył zebrać spore grono fanów i krytyków. Jedni uwielbiają jego styl gry, jak drybluje i bawi się z piłką. Drudzy są zirytowani jego zachowaniem na boisku względem rywali, teatralnymi gestami i upadkami po faulach. Do grupy tych, którzy negatywnie patrzą na Brazylijczyka, z pewnością zalicza się Marco van Basten, który skrytykował ostatnio lidera Paris Saint-Germain.

Zobacz wideo Nasz człowiek w Barcelonie i PSG. Syprzak: Zostałem rzucony na głęboką wodę

Van Basten uderza w Neymara

Zdaniem legendy holenderskiej piłki Neymar od lat się nie zmienia. Dalej jest typem nurka i symulanta, przez co gra z nim i przeciwko niemu nie sprawa żadnej przyjemności.

- Neymar to prawdziwy mazgaj, ciągle się droczy i prowokuje. Raz sam fauluje, a za chwilę zgrywa ofiarę, jakby był nietykalny. Będę oklaskiwał tego, kto w końcu się z nim "rozprawi". Nieprzyjemna osoba na boisku - stwierdził van Basten w portugalskim podcaście "Cabine Desportiva".

Na wypełnionej po brzegi Arenie Lublin Motor podejmował w 1/8 Pucharu Polski stołeczną Legię. Lublinianie grali bardzo ambitnie, po pierwszej połowie prowadzili, ale to mistrzowie kraju zgarnęli pełną pulę. Warto odnotować, że w 26. minucie doszło do przedwczesnej przerwy. Stało się tak dlatego, że kibice odpalili race i z powodu zadymienia sędzia przerwał mecz, a potem na kilka minut odesłał zespoły do szatni. Trzy tygodnie później na posiedzeniu Komisji Dyscyplinarnej Polskiego Związku Piłki Nożnej zapadła decyzja o ukaraniu Motoru za brak bezpieczeństwa i porządku na stadionie."Zaciskam brzuch tak mocno, że łzawią mi oczy". Wymiotuje codziennie przez kilka lat. Żona nic nie wie

Holender krytykuje nie pierwszy raz

Van Bastenowi zdarzało się już krytykować Neymara za jego boiskowe zachowania. W mocnych słowach wypowiadał się nt. Brazylijczyka w trakcie mistrzostw świata w Rosji. Wtedy także negatywnie oceniał jego próby wymuszania kartek i rzutów karnych.

- Neymar musi ograniczyć na boisku swoje teatralne gesty oraz podejmowane próby symulowania kontuzji, aby sędzia podyktował rzut karny. To jego zespołowi wcale nie pomaga. Wręcz przeciwnie, to szkodzi. Ośmiesza siebie i całą drużynę. Jego zachowania są zbyt nachalne, a przez to czytelne dla sędziów. On powinien zrozumieć swoją sytuację, to, że jest znany z prób wymuszenia karnych - mówił podczas jednego z briefingów prasowych podczas turnieju.

Michał KarbownikNiemcy oczarowani Polakiem. "Nie da się go zatrzymać"

W tym sezonie Neymar zagrał w 16 meczach we wszystkich rozgrywkach, strzelając 12 goli i notując 11 asyst. Do tego otrzymał pięć żółtych kartek.

Więcej o: