Mógł jechać na MŚ, ale transfer wszystko zmienił. "Nie żałuję, teraz tematu kadry nie ma"

Dominik Wardzichowski
Był w kadrze Adama Nawałki, mógł jechać na mundial w Rosji, ale transfer do Premier League wszystko zmienił. - Nie żałuję - mówi Jarosław Jach, piłkarz Crystal Palace w rozmowie ze Sport.pl. Teraz szuka nowego klubu i deklaruje: jestem lepszym piłkarzem niż przed wyjazdem do Anglii.

- Mój kontrakt obowiązuje do 30 czerwca, ale nie jest tajemnicą, że zmienię klub. Chciałbym jak najszybciej rozpocząć przygotowania w nowym zespole - mówi nam 28-letni środkowy obrońca. Gdy pytamy go, do której ligi chciałby trafić, odpowiada: "europejskiej". - Miałem ostatnio ofertę z Arabii Saudyjskiej, ale ją odrzuciłem. Chcę grać w Europie, a czy będzie to ekstraklasa, czy jakaś inna liga, nie mam preferencji - dodaje. Naszą rozmowę z piłkarzem Crystal Palace możecie obejrzeć w tym materiale wideo:

Zobacz wideo Mógł jechać na MŚ, ale transfer wszystko zmienił. "Już nie myślę o kadrze"

Jarosław Jach kontrakt z klubem Premier League podpisał w styczniu 2018 roku. Był wtedy czołowym obrońcą ekstraklasy i reprezentantem Polski. Adam Nawałka rozważał jego kandydaturę w kontekście wyjazdu na mistrzostwa świata w Rosji. Ostatecznie powołania nie dostał, bo po transferze nie przebił się do składu Crystal Palace. - Nie żałuję. Sporo się nauczyłem, trafiałem na kolejne wypożyczenia, a one rozwinęły mnie piłkarsko. Zebrałem dużo doświadczenia, choć oczywiście brakowało stabilizacji. Teraz to właśnie stabilizacja jest dla mnie priorytetem - mówi.

A czy myśli jeszcze o powrocie do reprezentacji Polski? - Nie, na dziś nie jestem nawet wśród obserwowanych zawodników. Wiem, że żeby grać w kadrze, trzeba regularnie grać w klubie. Do tego na dobrym poziomie. W reprezentacji mamy wielu dobrych obrońców, nie ma deficytu, więc na teraz nie ma  tematu - mówi w pełni świadomie. Po więcej odsyłamy do całej rozmowy z Jarosławem Jachem.

Więcej o: