Marek Gołębiewski znalazł nowy klub. Odchodzi z Legii Warszawa

Potwierdzają się doniesienia sprzed kilku dni. Marek Gołębiewski został oficjalnie przedstawiony jako nowy trener Chrobrego Głogów. Szkoleniowiec podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia. 42-latek zastąpi na tym stanowisku Ivana Djurdjevicia, który od 1 lipca będzie trenerem Śląska Wrocław.

Marek Gołębiewski jeszcze nie prowadził zespołu z I ligi, ale ma doświadczenie w niższych klasach rozgrywkowych, a nawet w ekstraklasie. Karierę trenerską zaczynał w młodzieżówkach Pilicy Białobrzegi i Escoli Varsovia. Następnie zajął się prowadzenie czwartoligowej Ząbkovii Ząbki. Od sierpnia 2020 roku do maja 2021 roku trenował Skrę Częstochowa, z którą miał utrzymać się w II lidze

Zobacz wideo

Gdy odchodził z klubu, Skra znajdowała się na 8. miejscu w lidze rywalizując najmłodszym w rozgrywkach składem, bo była też liderem klasyfikacji Pro Junior System. Ostatecznie sezon zakończyła na 6. miejscu i awansowała do Fortuna 1. Ligi poprzez baraże. Gołębiewski przeszedł natomiast do rezerw Legii Warszawa, by w październiku przejąć pierwszy zespół. Prowadził go jednak tylko w 11 meczach, a jego bilans to osiem porażek i trzy zwycięstwa. 

Chrobry Głogów stawia wyzwanie przed Gołębiewskim. Oficjalne pożegnanie z Legią Warszawa

Chrobry Głogów będzie nowym wyzwaniem trenera Gołębiewskiego. W minionym sezonie klub bił się bowiem o ekstraklasę. Drużyna uznawana jest za rewelację I ligi. Zapewniła sobie miejsce gwarantujące walkę o awans w barażach, w nich pokonała 2:0 Arkę Gdynia, ale w finale przegrała 2:3 z Koroną Kielce.

 Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Marek Gołębiewski przejmie zespół dopiero po 15 czerwca br. Wtedy oficjalnie wygasa jego kontrakt z Legią Warszawa - poinformował klub ze stolicy. - Dziękujemy trenerowi Gołębiewskiemu za zaangażowanie w prowadzenie drużyny rezerw. Jest to bardzo wymagająca funkcja, łącząca potrzeby pierwszego zespołu i Akademii. Doceniamy pracę trenera nad rozwojem zawodników i życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej - mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa, Jacek Zieliński.

W ostatnim meczu sezonu III ligi Legię II Warszawa poprowadzi asystent trenera, Sławomir Cisakowski. Asystentem Gołębiewskiego w Chrobrym zostanie natomiast Grzegorz Szoka. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.