Jakub Moder przeszedł operację. Zamieścił post, pod nim bezlik wsparcia

- Operacja udana, zbieram siły i wracam do pracy - ogłosił Jakub Moder za pośrednictwem mediów społecznościowych. Polski piłkarz zamieścił zdjęcie po zakończonym zabiegu rekonstrukcji więzadła krzyżowego w kolanie.

Jakub Moder nabawił się kontuzji w pierwszym meczu (Brighton - Norwich) po zakończeniu przerwy. Pomocnik wszedł na boisko w końcówce meczu i opuścił je bardzo szybko z powodu kontuzji. Jak się okazało, Moder zerwał więzadło w kolanie. Poważna kontuzja może wykluczyć go z udziału w MŚ. 

Zobacz wideo To największa siła Meksyku. To może sprawić Polakom kłopoty na MŚ

Germany Soccer Champions LeagueKicker: Manchester United i Juventus nie bez szans w grze o Lewandowskiego

Jakub Moder już po operacji. "Wrócisz silniejszy bracie"

Niedawno poinformował natomiast fanów, że jest już po operacji. Zawodnik zamieścił zdjęcie ze szpitala w mediach społecznościowych z podpisem: "Operacja udana, zbieram siły i wracam do pracy". Moder błyskawicznie otrzymał wiele słów otuchy od dziennikarzy, kibiców i innych piłkarzy. Jego zdjęcie skomentowali koledzy z kadry m.in. Krystian Bielik, Tymoteusz Puchacz, ale też piłkarz Brighton - Joel Veltman i Enock Mwepu: "Wrócisz silniejszy bracie" - napisał Zambijczyk.

 

Póki co, trudno przewidzieć, ile dokładnie będzie pauzował reprezentant Polski. Zerwania więzadeł są jednymi z najdłuższej leczonych urazów w świecie piłki nożnej. Przed zabiegiem Moder wspomniał, że będzie już sprawny za pół roku, jednak termin ten może się wydłużyć.

Pomocnik rozpoczął zatem walkę z czasem o powrót do zdrowia przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Katarze. Moder był ważną postacią w grze reprezentacji i na pewno byłby dużą wartością dodaną w kadrze Czesława Michniewicza. Polska podczas mundialu będzie występowała w grupie C z Argentyną, Arabią Saudyjską oraz Meksykiem.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Hertha BerlinHertha miała być wielka, jest pośmiewiskiem. Pół miliarda euro wyrzucone w błoto

Brighton zajmuje natomiast obecnie 11. miejsce w tabeli Premier League. Ekipa Grahama Pottera ma teraz ciężki okres, jednak do tej pory radzi sobie dobrze. W poprzedniej kolejce udało im się bowiem pokonać Arsenal 2:1, a w przyszłej czeka ich starcie z inną londyńską drużyną – Tottenhamem.

Więcej o: