Próbował, ale nie wytrzymał. Polały się łzy. To, co zrobili kibice Benfiki, chwyta za serce [WIDEO]

Piękne wsparcie w niedzielny wieczór otrzymał ukraiński zawodnik Benfiki - Roman Jaremczuk. Aplauz od kibiców sprawił, że w oczach zawodnika pojawiły się łzy.

Roman Jaremczuk wszedł na boisko w 61. minucie meczu z Vitorią Guimaraes, zmieniając Darvina Nuneza. Ukraińskiego napastnika Benfiki powitała owacja na stojąco od własnych kibiców. Fani mieli ze sobą ukraińskie flagi i transparenty, wpierające kraj napadnięty przez Rosję.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Jaremczuk dostał też opaskę kapitańską od Jana Vertonghena, choć ten wciąż przebywał na boisku. Dla Ukraińca to było za wiele. Chociaż Jaremczuk mocno walczył z emocjami, to wsparcie, jakie otrzymał w trakcie niedzielnego meczu, sprawiło, że w jego oczach pojawiły się łzy.

Wzruszający moment w meczu Benfiki

Wsparcie dla Jaremczuka miało szczególne w czasie rosyjskiej agresji na Ukrainę. W środę napastnik Benfiki strzelił gola w meczu z Ajaksem (2:2), a w ramach cieszynki ściągnął koszulkę meczową, pod którą miał koszulkę z z trójzębem - symbolem znajdującym się w herbie Ukrainy.

Najnowsze informacje ws. rosyjskiej inwazji na Ukrainę

W niedzielę Jaremczuk bramki nie zdobył, ale Benfica wygrała pewnie, 3:0, po dwóch golach Nuneza i jednej bramce Goncalo Ramosa.

Nicola ZalewskiNicola Zalewski ma prezent dla selekcjonera po debiucie. A Włosi piszą o "niespodziance"

Jaremczuk, dla którego był to 33. występ w tym sezonie, ma na koncie osiem bramek i sześć asyst. To 36-krotny reprezentant Ukrainy, dla której strzelił 12 goli.

Więcej o: