Polityczny gest po golu w Lidze Mistrzów. Wiadomo, co to miało znaczyć

Benfica Lizbona zremisowała 2:2 z Ajaksem Amsterdam. Gola na wagę remisu zdobył Roman Jaremczuk, który po bramce postanowił wesprzeć Ukraińców. Zdjął koszulkę, a pod nią miał założoną koszulkę z trójzębem - symbolem znajdującym się w herbie Ukrainy.

Benfica Lizbona bardzo słabo zaczęła spotkanie z Ajaksem. Już w 18. minucie gola dla gości zdobył Tadić. Osiem minut później był remis po tym, gdy gola samobójczego strzelił Haller. Napastnik błyskawicznie jednak się zrehabilitował za swój błąd, wyprowadzając Ajax trzy minuty później na prowadzenie. I długo ten wynik pozostawał bez zmian.

Po przerwie na boisku pojawił się Jaremczuk, który zmienił Evertona. Jak się okazało, była to kluczowa zmiana. Dziesięć minut po jego wejściu, ukraiński napastnik doprowadził do remisu, dobijając strzał z dystansu Goncalo Ramosa.

APTOPIX Spain Soccer Champions LeagueNiewykorzystana szansa Atletico. Ajax w końcu zatrzymany, nietypowy wyczyn Hallera

Wymowny gest Jaremczuka po bramce w Lidze Mistrzów

Jaremczuk świętując bramkę, postanowił zdjąć koszulkę. Pod nią znajdowała się druga koszulka, na której znalazł się trójząb - symbol, znajdujący się w herbie Ukrainy. W ten sposób po raz kolejny wyraził swoją solidarność z rodakami.

To nie pierwszy raz, gdy Jaremczuk wyraził swoją solidarność z rodakami. We wtorek na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie flagi Ukrainy z podpisem "Wolność dla Ukrainy", reagując w ten sposób na decyzję Władimira Putina, który podpisał dekret o uznaniu niepodległości dwóch samozwańczych republik w Donbasie - Donieckiej i Ługańskiej. Wysłał tam też oddziały swoich wojsk. Tłumaczył się rzekomą troską o "utrzymanie pokoju" w tym rejonie.