Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"L'Equipe" wybrało najlepszego trenera na świecie. "Nie zrobił tego żaden poprzednik"

Zinedine Zidane został wybrany najlepszym trenerem klubowym na świecie. Dziennikarze "L'Equipe" umieścili Francuza przed Juergenem Kloppem i Pepem Guardiolą.

- Zinedine Zidane to trener, który rzadko przegrywa. To trener, którzy zrobił coś, czego nie zrobił nikt z jego poprzedników - wygrał Ligę Mistrzów trzy razy z rzędu (2016, 2017, 2018). Był w stanie powrócić w ślady swojej chwały, a następnie robić wszystko, by zdobyć z Realem Madryt mistrzostwo Hiszpanii - o Zinedinie Zidanie napisali dziennikarze "L'Equipe". Zdaniem francuskiego dziennika Zidane jest obecnie najlepszym trenerem klubowym na świecie.

Zobacz wideo Lech zarobi miliony na transferach? "Jest duże zainteresowanie naszymi piłkarzami" [SEKCJA PIŁKARSKA #57]

Zidane najlepszym trenerem świata. Wyprzedził dwóch szkoleniowców z Premier League

Francuzi uznali, że w piłce klubowej żaden szkoleniowiec nie jest lepszy od Zidane'a. Drugie miejsce w plebiscycie "L'Equipe" zajął Juergn Klopp z Liverpoolu, a trzecie Pep Guardiola z Manchesteru City.

Poza podium znalazł się natomiast Jose Mourinho, przed laty uważany za najlepszego trenera klubowego na świecie. - Stracił swoją moc - czytamy w uzasadnieniu francuskiego dziennika. - Został osłabiony przez niszczącą prace w Realu Madryt, Chelsea i Manchesterze United.

Przeczytaj także: