Lukas Podolski porozumiał się ze swoim byłym klubem. "To był, jest i będzie mój klub"

FC Koeln, grający aktualnie w Bundeslidze, poinformował o porozumieniu z Lukasem Podolski. Niemiec ma po zakończeniu kariery sportowej zaangażować się w pracę na rzecz swojego byłego klubu.

Kontrakt Lukasa Podolskiego z Vissel Kobe wygaśnie 31 stycznia. Wciąż pozostaje tajemnicą, czy były napastnik reprezentacji Niemiec pozostanie w Japonii lub zdecyduje się na transfer do innej ligi. Istnieje szansa, że były reprezentant Niemiec będzie grał w Górniku Zabrze, o którym w przeszłości mówił, że chciałby w nim zakończyć swoją karierę.

Zobacz wideo

Tymczasem FC Koeln, w którym Podolski grał w latach 2003-2006 i 2009-2012, poinformowało o nawiązaniu współpracy z niemieckim piłkarzem. - Przeprowadziliśmy rozmowę, za którą chciałbym serdecznie podziękować zarządowi klubu. Z wielką niecierpliwością czekam na zaplanowanie, jak mogę pomóc klubowi w przyszłości. Koeln był, jest i będzie moim domem, a FC to mój klub - przekazał Podolski. W oficjalnym komunikacie nie pojawiły się żadne informacje mówiące o tym, jak ma wyglądać współpraca Niemca z klubem.

Podolski swoją karierę rozpoczynał od akademii FC Koeln, przechodząc przez kolejne jej szczeble. W pierwszej drużynie zagrał w 181 meczach, w których strzelił 86 goli. W reprezentacji Niemiec rozegrał łącznie 130 spotkań.

Więcej o:
Copyright © Agora SA