Oficjalnie: Marcin Robak wybrał nowy klub! Sensacyjny transfer stał się faktem

Marcin Robak został nowym piłkarzem Widzewa Łódź! 36-letni napastnik zdecydował się na grę w drugoligowcu, chociaż miał propozycję z zespołów z wyższych lig. To duża sensacja i wielkie wzmocnienie dla Widzewa przed walką o awans do 1. ligi.

To już pewne! Marcin Robak podpisał dwuletni kontrakt z Widzewem Łódź i w nowym sezonie będzie występował w drugiej lidze - poinformował Widzew na Twitterze. Umowa Robaka z łódzkim klubem może zostać przedłużona o kolejne 12 miesięcy, a w nowym klubie piłkarz będzie grał z numerem 9 na koszulce. 36-letni napastnik w poprzednim sezonie grał w Śląsku Wrocław i był najskuteczniejszym Polakiem w ekstraklasie. Strzelił 18 goli w 35 meczach i dołożył do tego dwie asysty.

Zobacz wideo

Marcin Robak miał oferty m.in. z Miedzi Legnica, Piasta Gliwice. Mógł też wyjechać do Turcji lub Izraela, ale zdecydował się na kontynuowanie swojej kariery w Polsce. Skusiła go perspektywa odbudowy wielkiego Widzewa, który w dwa sezony chce awansować do ekstraklasy. Robak grał w Widzewie w latach 2008-2010. W 76 meczach zdobył 45 bramek, miał 12 asyst.

Widzew Łódź z nowym trenerem

Widzew Łódź ogłosił w poniedziałek nazwisko nowego trenera. Został nim Marcin Kaczmarek, który zastąpił Zbigniewa Smółkę. Widzew pod wodzą Kamczmarka ma walczyć o awans do 1. ligi. - Zdaję sobie sprawę, do jakiego klubu przychodzę. Widzew to historia, tradycja, cztery mistrzostwa Polski i znakomite mecze w europejskich pucharach. Widzew to również wspaniali kibice i nowy stadion z pełnymi trybunami. Ale też, co najważniejsze dla mnie jako trenera, tworzy się tu ciekawy projekt, w którym chętnie wezmę udział. Biorąc pod uwagę zarówno przeszłość, jak i obecną sytuację, Widzew na pewno jest jednym z tych klubów, w których warto podjąć wyzwanie. Jego miejsce jest w ekstraklasie i jestem pewien, że do niej wróci. Myślę, że będę w stanie w tym pomóc - przyznał Marcin Kaczmarek po podpisaniu kontraktu z drugoligowcem. - Takiego człowieka potrzebowaliśmy. O trenerze Kaczmarku świadczą przede wszystkim wyniki, czyli kolejne awanse, ale też etyka pracy. To bardzo inteligentny człowiek, który potrafi odnaleźć się w każdych okolicznościach. Cieszę się, że udało się nam namówić go do współpracy i że mogliśmy właśnie jemu powierzyć drużynę - dodała Martyna Pajączek, nowa prezes łódzkiego klubu.

Więcej o: