Oficjalnie! Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera. Cel? Awans do 1. ligi

Widzew Łódź ogłosił nazwisko nowego trenera. Został nim Marcin Kaczmarek, który zastąpił na stanowisku zwolnionego w kuriozalnych okolicznościach Zbigniewa Smółkę. Widzew pod wodzą Kamczmarka ma walczyć o awans do 1. ligi.

- Nowym szkoleniowcem Widzewa Łódź został 45-letni Marcin Kaczmarek. Z klubem z al. Piłsudskiego związał się roczną umową z możliwością przedłużenia - poinformowała oficjalna strona internerowa łódzkiego klubu. Kaczmarek prowadził wcześniej Olimpię Grudziądz, Wisłę Płock i Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Jest uznawany za specjalistę od awansów, a z Widzewem ma awansował do 1. ligi.

Zobacz wideo

- Zdaję sobie sprawę, do jakiego klubu przychodzę. Widzew to historia, tradycja, cztery mistrzostwa Polski i znakomite mecze w europejskich pucharach. Widzew to również wspaniali kibice i nowy stadion z pełnymi trybunami. Ale też, co najważniejsze dla mnie jako trenera, tworzy się tu ciekawy projekt, w którym chętnie wezmę udział. Biorąc pod uwagę zarówno przeszłość, jak i obecną sytuację, Widzew na pewno jest jednym z tych klubów, w których warto podjąć wyzwanie. Jego miejsce jest w ekstraklasie i jestem pewien, że do niej wróci. Myślę, że będę w stanie w tym pomóc - przyznał Marcin Kaczmarek po podpisaniu kontraktu z drugoligowcem.

- Takiego człowieka potrzebowaliśmy. O trenerze Kaczmarku świadczą przede wszystkim wyniki, czyli kolejne awanse, ale też etyka pracy. To bardzo inteligentny człowiek, który potrafi odnaleźć się w każdych okolicznościach. Cieszę się, że udało się nam namówić go do współpracy i, że mogliśmy właśnie jemu powierzyć drużynę. Mamy za sobą już kilka rozmów. Teraz najważniejsze jest stworzenie konkurencyjnej drużyny i przygotowanie jej na start rozgrywek zaplanowany na ostatni weekend lipca - dodała Martyna Pajączek, nowa prezes Widzewa.

Zbigniew Smółka zwolniony miesiąc po zatrudnieniu

"Decyzją zarządu Widzew Łódź SA Zbigniew Smółka nie będzie dalej prowadził pierwszej drużyny czerwono-biało-czerwonych. Od 21 czerwca Zbigniew Smółka przebywał z zespołem na obozie przygotowawczym do nowego sezonu, zorganizowanym w Opalenicy. Poprowadził w tym czasie łodzian w trzech meczach sparingowych: z Lechem Poznań, Zagłębiem Lubin i Chrobrym Głogów. W sobotę 29 czerwca, zgodnie z decyzją zarządu Widzew Łódź SA, przestał jednak pełnić swoją funkcję".

Więcej o: