Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Widzew Łódź zwolnił trenera po niecałym miesiącu pracy

Nie pomogła poprawa gry drużyny, nie pomogły specjalne gesty piłkarzy - prezes Martyna Pajączek zdecydowała, że Zbigniew Smółka nie będzie dłużej trenerem Widzewa Łódź. 47-latek został zwolniony po niecałym miesiącu pracy

"Decyzją zarządu Widzew Łódź SA Zbigniew Smółka nie będzie dalej prowadził pierwszej drużyny czerwono-biało-czerwonych. Od 21 czerwca Zbigniew Smółka przebywał z zespołem na obozie przygotowawczym do nowego sezonu, zorganizowanym w Opalenicy. Poprowadził w tym czasie łodzian w trzech meczach sparingowych: z Lechem Poznań, Zagłębiem Lubin i Chrobrym Głogów. W sobotę 29 czerwca, zgodnie z decyzją zarządu Widzew Łódź SA, przestał jednak pełnić swoją funkcję" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej Widzewa.

Zobacz wideo

Prezes przeprowadza rewolucję

Zwolnienie Smółki to decyzja nowej prezes Widzewa, Martyny Pajączek. Po nieco ponad tygodniu pracy była prezes I ligi podjęła decyzje, które w łódzkim klubie wywołają rewolucję. Poza pożegnaniem się ze Smółką, Pajączek zdecydowała się na zwolnienie dyrektora sportowego, Łukasza Masłowskiego. O jego możliwym zwolnieniu mówiło się jednak już wcześniej, głównie ze względu na nietrafioną decyzję związaną ze zwolnieniem Radosława Mroczkowskiego, którego w końcówce ubiegłego sezonu zastąpił Jacek Paszulewicz (nie zdołał on wywalczyć awansu do I Ligi). Po Paszulewiczu były dyrektor Wisły Płock (gdzie także nie trafiał z decyzjami dotyczącymi wyboru trenerów, zatrudniając Dariusza Dźwigałę i Kibu Vicunę) zdecydował się na podpisanie kontraktu ze Smółką. Z byłym szkoleniowcem Arki Gdynia Widzew miał grać widowiskowo i ofensywnie, co miało go zaprowadzić do awansu.

Nie pomógł gest piłkarzy

Zwolnienia Smółki nie chcieli piłkarze Widzewa, którzy pokazali to w sparingu z Zagłębiem Lubin (1:1). Po bramce Marcela Stefaniaka cała drużyna podbiegła do ławki rezerwowych, by podziękować i uściskać się z trenerem. - Radość po bramce była naszym wspólnym założeniem i dążyliśmy do tego, aby móc ją pokazać - przyznał Daniel Mąka, cytowany przez portal widzewtomy.net. - Podbiegliśmy do trenera i podziękowaliśmy mu za dziesięć dni świetnej roboty - dodał Rafał Wolsztyński. - Chcielibyśmy kontynuować współpracę z trenerem - zakończył strzelec gola dla Widzewa.

Smółka kontynuować pracy w Widzewie jednak nie będzie. Zdaniem "Przeglądu Sportowego", następcą 47-latka zostanie Marcin Kaczmarek, który po jednym sezonie pracy rozstanie się z Termalicą. 45-latek wcześniej prowadził m.in. Wisłę Płock (od 2012 do 2017 roku), czy Olimpię Grudziądz (2008-2012).

Więcej o:
Komentarze (27)
Oficjalnie! Widzew Łódź zwolnił trenera po niecałym miesiącu pracy
Zaloguj się
 • rtrwt

  Oceniono 8 razy 4

  Wypadałoby jeszcze dodać, że trener Smółka został zatrudniony przez poprzedniego, ustępującego prezesa Widzewa w ostatnim dniu jego pracy w klubie. Formalnie nie popełnił błędu, ale etyka wyklucza takie działania.

  Przyszła nowa prezes i ustawia organizację po swojemu. Ma do tego prawo, a nawet oczekuje się tego od niej.

  Szkoda jedynie przedmiotowo potraktowanego trenera Smółki...

 • antropoid

  Oceniono 3 razy 3

  DŻIZES... Tam trzeba zwolnić - ale tego, co wymyśla tych trenerów...
  Bo to chyba ktoś opłacany przez tych spod polnej wiaty.

  Cecherz... Paszulewicz... Smółka... To nie może być przypadek.

  Tylko Mroczek miał w karierze wyniki - ale to on w zjawiskowym stylu skopał ostatni sezon.

 • el.pistolero

  Oceniono 6 razy 2

  Oby rządy Pajączek, którymi tak się teraz jara widzewska tłuszcza, nie doprowadziły do kolejnej upadłości, bo ile razy można zmieniać nazwę klubu, udając, że cały czas jest się tym "starym". Obecnie grają pod nazwą Reaktywacja Tradycji Sportowych. Pierwotna; Robotnicze Towarzystwo Sportowe.
  Na razie, łatwo się zwalnia i zatrudnia ludzi. Jednym wypłacając sowite odprawy, drugim gwarantując sowite kontrakty. Kaczmarek raczej nie będzie pracował za czapkę gruszek. Podobnie Smółka, który też raczej nie zrezygnował z odprawy. Cały czas należy pomiętać, że owe szastanie olbrzymią kasą odbywa się na trzecim poziomie rozgrywkowym, czyli dawna III liga.

 • el.pistolero

  Oceniono 4 razy 0

  Po fali zwolnień w poprzednim sezonie, pamiętam skowyt trenerów wspierany przez dziennikarzy sportowych. Podobno czują, że nie są szanowni. W związku z tym mam pytanie, czy panowie trenerzy potrafią szanować się wzajemnie? Kaczmarkowi nie przeszkadza, że w takich okolicznościach wskakuje na stołek Smółki?

 • lukibb

  Oceniono 2 razy 0

  1) Warta Poznań
  2) Wisła Kraków
  2,5) Legia Warszawa (kierownik drużyny w eliminacjach LM)
  3) Widzew Łódź

 • blejtram

  Oceniono 1 raz -1

  Tak o to widzewscy kibice dowiedzieli sie na co ida ich pieniazki z tak pieknie kupowanych karnetow :D

 • antropoid

  Oceniono 5 razy -1

  NA FORUM oczywiście zlot rozzłoszczonych kompletnym brakiem newsów o swoim klubie sierotek z AP - czyli odpadku po dawno nie istniejącym bankrucie łks - czy tam Ptak (jak zwał tak zwał) :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX