Oficjalnie! Marcin Robak odchodzi ze Śląska. Może dojść do niespodziewanych przenosin

Marcin Robak żegna się ze Śląskiem Wrocław. Obie strony nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu - informuje oficjalna strona klubu. Nieoficjalnie mówi się, że 36-letni napastnik może trafić do Piasta Gliwice.

Marcin Robak trafił do Śląska z Lecha Poznań latem 2017 roku. W obu sezonach spędzonych we Wrocławiu był najskuteczniejszym piłkarzem drużyny, a także czołowym strzelcem Lotto Ekstraklasy. Rozegrał w sumie 71 spotkań, w których zdobył 37 bramek - w trakcie sezonu 2018/19 został kapitanem zespołu.

Zobacz wideo

- Dziś kończy się bardzo ważny etap nie tylko w mojej karierze, ale i w moim życiu. Spędziłem w Śląsku Wrocław dwa sezony i choć nie udało nam się grać o najwyższe cele, czego zawsze pragnąłem, przeżyłem tu wiele pięknych chwil. Chciałbym podziękować kibicom, zawodnikom, trenerom, sztabowi medycznemu oraz pracownikom klubu za to, że mogłem liczyć na wasze wsparcie i dzięki wam do końca życia będę miał piękne wspomnienia z Wrocławia. W barwach WKS-u zawsze starałem się grać o zwycięstwo, zostawiać zdrowie i serce na murawie. W Śląsku także po raz pierwszy zostałem kapitanem zespołu, co było dla mnie zaszczytem. Śląsk Wrocław zawsze będzie dla mnie ważnym klubem, trzymam za was kciuki i życzę wszystkiego najlepszego - cytuje Marcina Robaka oficjalna strona klubu.

Nieoficjalnie mówi się, że 36-letniego napastnika chce sprowadzić Piast Gliwice. Wcześniej zainteresowana Robakiem była także Miedź Legnica oraz drugoligowy Widzew Łódź.

Więcej o: