Wojciech Szczęsny nie wystarczy? Juventus chce bramkarza Atletico Madryt

Włoskie media informują, że Juventus po zakończeniu obecnego sezonu spróbuje pozyskać Jana Oblaka z Atletico Madryt.

Gianluigi Buffon w przyszłym roku najprawdopodobniej zakończy karierę. Niektóre źródła twierdzą jednak, że legendarny włoski bramkarz zagra jeszcze w jednym z klubów MLS. Wszyscy są jednak zgodni co do jednej kwestii - Buffon odejdzie z Juventusu. Do tej pory, jako następcę 39-latka wskazywano Wojciecha Szczęsnego.

Zdaniem włoskich mediów może być jednak inaczej. Według ich informacji szefowie interesują się bowiem Janem Oblakiem z Atletico Madryt. Przedstawiciele mistrzów Włoch, a także kilku innych klubów kontaktowali się już podobno z agentem 24-latka. Problemem w przypadku ewentualnego transferu może być jednak zaporowa kwota odstępnego zapisana w umowie zawodnika, wynosi ona bowiem aż 100 mln euro.

Na razie jednak to Szczęsny jest pierwszym bramkarzem w kolejce do zastąpienia Buffona, co na wtorkowej konferencji prasowej potwierdził trener Starej DamyMassimiliano Allegri. - W najbliższym meczu z Fiorentiną (20 września o 20.45 - przyp. red.) Gianluigi Buffon odpocznie. W bramce zagra Wojciech Szczęsny - zapowiedział 50-letni szkoleniowiec.

Trener wicelidera obecnego sezonu Serie A wyraził również zadowolenie z posiadania dwóch klasowych bramkarzy w swoim składzie i skomentował poziom umiejętności Wojciecha Szczęsnego. - Szczęsny to topowy bramkarz. Posiadanie możliwości wyboru pomiędzy nim, a Buffonem jest świetne - powiedział Allegri.

Więcej o: