Bundesliga. Bramka Lewandowskiego w sparingu Borussii

Borussia Dortmund pokonała w przedsezonowym sparingu turecki Bursaspor 4:1. Pierwszą bramkę dla wicemistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Dołącz do zabawy w Wygraj Ligę i rywalizuj z innymi prezesami wirtualnych klubów ?

Trener Juergen Klopp zdecydował się wystawić dwie zupełnie inne jedenastki na pierwszą i drugą połowę. Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski rozpoczęli mecz na boisku.

Lewandowski otworzył wynik meczu w 13. minucie. Z lewej strony podawał Pierre-Emerick Aubameyang, Henrich Mchitarian zgrał piłkę do Polaka, który umieścił ją w siatce.

Dwaj nowi zawodnicy Borussii wypracowali też kolejną bramkę. W 45. minucie drugą asystę zaliczył Mchitarian, a swoją pierwszą bramkę dla Borussii zdobył Aubameyang.

W drugiej połowie do tureckiej bramki trafił jeszcze Marco Reus (po podaniu Juliana Schiebera), a samobójczego gola zdobył Serdar Aziz. Tuż przed końcem meczu Bursaspor zdobył honorowego gola. Bramkę zdobył Samil Cinas.

Bursaspor - Borussia 1:4

Bramki: Cinas (89.) - Lewandowski (13.), Aubameyang (45.), Reus (62.), Aziz (69., samobójcza)

Borussia w I połowie: Langerak - Durm, Hummels, Sarr, Bandowski - Gündogan, Sahin - Błaszczykowski, Mchitarian, Aubameyang - Lewandowski

Borussia w II połowie: Weidenfeller - Grosskreutz, Sokratis, Subotić, Schmelzer - Kirch, Bender - Hofmann, Ducksch, Reus - Schieber

Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS , na Androida i Windows Phone