Transfery. Thiago Alcantara jednak nie dla MU? Teraz kierunek Bayern

Jeszcze tydzień temu kataloński ?Sport? informował, że Thiago Alcantara jest już o krok od przejścia do Manchesteru United. Tymczasem w środę wieczorem katalońskie radio Cadena podało, że FC Barcelona miała zaakceptować ofertę Bayernu Monachium. Sam Guardiola jest zdeterminowany, by pozyskać pomocnika: - To jedyny piłkarz, jakiego chcę. On albo nikt inny - powiedział trener Bayernu.

Według informacji z soboty Alcantara miał już być dogadany z MU, z którym podpisać miał pięcioletni kontrakt do 2018 roku. "Sport" informował, że do dogadania pozostały jeszcze wówczas kwestie finansowe i możliwe, że to stanęło na przeszkodzie, by transfer został sfinalizowany.

Odejście Alcantary jest obecnie tematem numer 1 w Barcelonie. Podczas środowej audycji radiowej 'El Partido de las 12' poinformowano, że Blaugrana zaakceptowała już ponoć ofertę Bayernu. Samego piłkarza do gry w Bundeslidze przekonał jego były trener z Camp Nou - Guardiola.

Dziennikarz Raphael Honigsten cytuje na swoim Twitterze wypowiedzi Hiszpana, który jest zdeterminowany, by pozyskać pomocnika: - Poprosiłem władze klubu o jego sprowadzenie. Rozmawiałem z Rummenigge'em i Sammerem na jego temat i zobaczymy, co się stanie - powiedział szkoleniowiec.

- Nie wydaje mi się, by nowy pomocnik w składzie byłby problemem. Wytłumaczyłem władzom ten koncept i powiedziałem, dlaczego Thiago Alcantara jest jedynym piłkarzem, jakiego chcę. To będzie on albo nikt inny, gdyż potrzebujemy tej wyjątkowej jakości, jaką wnosi Alcantara - dodał Guardiola.

Więcej o: