Milik i Zieliński nie zagrają na Euro U-21. Cała nadzieja w TYCH piłkarzach

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie zagrają na Euro U-21, ale to nie koniec marzeń reprezentacji Marcina Dorny o dobrym wyniku podczas czerwcowej imprezy. Kibice reprezentacji Polski muszą trzymać kciuki za tych piłkarzy!
Marcin Dorna Marcin Dorna JAKUB ORZECHOWSKI

Milik i Zieliński nie zagrają na Euro U-21. Cała nadzieja w TYCH piłkarzach

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński nie zagrają na Euro U-21, ale to nie koniec marzeń reprezentacji Marcina Dorny o dobrym wyniku podczas czerwcowej imprezy. Kibice reprezentacji Polski muszą trzymać kciuki za tych piłkarzy!

Bartłomiej Drągowski Bartłomiej Drągowski MARCIN ONUFRYJUK

Bartłomiej Drągowski

Bramkarz Fiorentiny o miejsce w składzie będzie rywalizował z Jakubem Wrąblem i niewykluczone, że to on będzie numerem jeden w bramce reprezentacji Marcina Dorny. Problem w tym, że Drągowski nie złapał w tym sezonie rytmu meczowego. W barwach włoskiego klubu zagrał w pięciu meczach Primavery i trzech spotkaniach Viareggio Cup.

Krystian Bielik w meczu ekstraklasy, 2014 r. Krystian Bielik w meczu ekstraklasy, 2014 r. PRZEMEK WIERZCHOWSKI

Krystian Bielik

Były piłkarz Legii Warszawa rozwinął skrzydła na wypożyczeniu w Birmingham. Zagrał kilka świetnych spotkań, a na murawie spędził 776 minut. Bielik miejsca w składzie nie może być pewny. Będzie musiał przekonać do siebie trenera na zgrupowaniu w Arłamowie.

Pawel Dawidowicz Pawel Dawidowicz MARCIN ONUFRYJUK

Paweł Dawidowicz

Jego rozwój dostrzegł Adam Nawałka, ale jego czas w pierwszej reprezentacji Polski dopiero nadejdzie. Teraz czeka go wyzwanie na młodzieżowych mistrzostwach Europy, gdzie ma być podporą zespołu Marcina Dorny. W tym sezonie Dawidowicz zagrał w 17 meczach 2. Bundesligi.

Igor Łasicki Igor Łasicki CEZARY ASZKIEŁOWICZ

Igor Łasicki

Ten piłkarz Napoli na Euro U-21 pojedzie. A to dlatego, że nie zaistniał jeszcze w pierwszym zespole neapolitańczyków. 21-letni obrońca spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Carpi. W Serie B zagrał cztery mecze.

Bartosz Kapustka Bartosz Kapustka MIECZYSŁAW MICHALAK

Bartosz Kapustka

Wobec braku Milika i Zielińskiego to Kapustka będzie najbardziej rozpoznawalnym piłkarzem kadry Marcina Dorny. Polscy kibice pamiętają jego postawę na Euro 2016, ale po francuskim turnieju rozwój Kapustki się zatrzymał. Teraz 20-letni pomocnik będzie miał okazję udowodnić, że jest w stanie wziąć na siebie odpowiedzialność za drużynę.

Karol Linetty Karol Linetty KUBA ATYS

Karol Linetty

Piłkarz Sampdorii regularnie dostaje powołania do pierwszej reprezentacji Polski, ale podczas Euro U-21 pomoże kadrze Marcina Dorny. Środkowy pomocnik ma za sobą udany sezon w Serie A. Zagrał w 34 meczach, miał cztery asysty i strzelił jednego gola.

Mariusz Stępiński Mariusz Stępiński GRZEGORZ CELEJEWSKI

Mariusz Stępiński

Początek w Nantes miał dobry, ale w drugiej części sezonu stracił kontakt z ligową rywalizacją. Na MME będzie odpowiadał za strzelanie bramek. Duża odpowiedzialność i szansa, która może mu dać przepustkę do lepszego klubu.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.