Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Premier League. Wzruszające słowa Claudio Ranieriego po zwolnieniu z Leicester City

Claudio Ranieri został zwolniony z Leicester City w czwartek ku zdziwieniu wielu ekspertów oraz kibiców. Włoski trener opublikował wzruszające oświadczenie, w którym pożegnał się z klubem.
Ranieri w poprzednim sezonie zdobył z "Lisami" sensacyjne mistrzostwo Anglii. Jednak w tym zespołowi idzie znacznie gorzej - zajmuje 17. miejsce w tabeli z zaledwie 1 pkt przewagi nad strefą spadkową. Dodatkowo w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów jego podopieczni przegrali na wyjeździe 1-2 z Sevillą.

- Wczoraj umarło moje marzenie - napisał Ranieri w oświadczeniu. - Po euforii związanej z wygraniem ligi marzyłem o zostaniu w Leicester, klubie który kocham, na zawsze. Niestety, tak się nie stało. Chciałbym podziękować mojej żonie Rosannie i całej rodzinie za ich nieustanne wsparcie.

- Przede wszystkim muszę podziękować Leicester. Tę przygodę zapamiętam na zawsze. Dziękuję wszystkim dziennikarzom i mediom, które relacjonowały najwspanialszą historię w piłce nożnej. Dziękuję wszystkim w klubie, piłkarzom, sztabowi, wszystkim pracownikom. Ale w szczególności chciałbym podziękować kibicom. Przyjęliście mnie i pokochaliście od pierwszego dnia. Też was kocham. Nikt nigdy nam nie zabierze tego, co osiągnęliśmy. Mam nadzieję, że gdy będziecie o tym myśleć zawsze będziecie się uśmiechać tak, jak ja. To był okres szczęścia, którego nigdy nie zapomnę. Zostanie mistrzem z wami wszystkimi było przyjemnością i zaszczytem.

Ranieri pracował w Leicester City od lipca 2015 roku. Wcześniej trenował m.in. Napoli, Fiorentinę, Valencię, Chelsea Londyn, Juventus Turyn, Romę, AS Monaco i reprezentację Grecji. Decyzję o dymisji podjęli tajlandzcy właściciele klubu, którzy za wszelką cenę chcą uniknąć degradacji z Premier League. Spadek oznaczałby utratę około 120 mln euro.