Jędrzej Dobrowolski i Michał Pawlikowski, czyli Mazda Sky Speed Team

Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było. Połączenie prędkości, elegancji, narciarstwa szybkiego, motoryzacji, snowboardu a do tego kosmicznej aerodynamiki mogły dać tylko jedno rozwiązanie: MAZDA SKY SPEED TEAM. To zespół, którego zawodnikami zostali Jędrzej Dobrowolski, jedyny reprezentant Polski w Speed Ski oraz Michał Pawlikowski najszybszy snowboardzista w kraju.

Nowy zespół ma być motorem napędowym do bicia kolejnych rekordów prędkości. Ma pomóc prawdziwym pasjonatom w realizowaniu ich marzeń i celów.

"MAZDA SKY SPEED TEAM to strzał w dziesiątkę. Ten pomysł świetnie obrazuje i łączy wszystkie elementy, które się na ten projekt składają. Tak jak Jędrzej Dobrowolski przełamuje konwencje w narciarstwie tak Mazda przełamuje konwencje w motoryzacji. Chcemy pomóc tym zdolnym sportowcom głównie na płaszczyznach, na których świetnie się znamy. Jak wiadomo o kolejnych rekordach cz ęsto decydują drobne detale. Nad nimi z naszym narciarzem i snowboardzistą właśnie pracujemy. Mazda korzysta z porad najlepszych specjalistów do spraw aerodynamiki w Polsce, nawiązała ścisłą współpracę z Politechniką Krakowską im. Tadeusza Kościuszki, gdzie w tunelu aerodynamicznym są zbierane wszelkie dane. One też pomogą i będą cenną bazą dla Jędrzeja Dobrowolskiego przed kolejnymi próbami bicia rekordów prędkości" - mówi Tomasz Kaufman Prezes Matsuoka Motor Sp. z o.o.

Zbliżający się wielkimi krokami sezon Speed Ski będzie już ósmym w wykonaniu Jędrzeja Dobrowolskiego wśród najlepszych zawodników świata. Każdy rok przynosił nowe, szybkie doświadczenia, które owocowały kolejnymi rekordami. Nowy zespół, nowy projekt i sponsor strategiczny to bardzo ważny czynnik, który pozwoli realizować dalsze cele.

"To najlepsze co mogło się przydarzyć. Mazda Sky Speed Team brzmi po prostu super. Tak samo świetnie się współpracuje. Dziękuję, że Matsuoka Motor Sp z o.o. oraz Mazda Polska postanowiły pomóc mi jako sponsor strategiczny. To daje mi dodatkowe siły i konie mechaniczne, żeby było jeszcze szybciej. Takie wsparcie jest na wagę złota przed nowym sezonem. Wiadomo jak to jest. Kiedy jest się jedynym reprezentantem kraju w danej dyscyplinie i to jeszcze w sporcie ekstremalnym to z jednej strony jest w tym coś unikalnego ale z drugiej cz ęsto jest dużo trudniej. Wiele rzeczy trzeba robić samemu, liczyć tylko na siebie. Tym bardziej cieszę się z nowego teamu. Z Michałem Pawlikowskim, który też jeździ piekielnie szybko na desce, będziemy się wspierać. A mojemu nowemu sponsorowi jeszcze raz dziękuję" - mówi Jędrzej Dobrowolski.

Najszybszy narciarz Polski obecnie legitymuje się wynikiem 242,261 km/h. To najlepszy wynik w kraju i jeden z najlepszych na świecie. Celem Polaka, w tym sezonie Speed Ski jest zbliżenie się do należącego do Włocha Simone Origone rekordu świata. Ten wynosi 252, 454km/h. Sezon Speed Ski rozpocznie się na przełomie stycznia i lutego w Austrii. Główną imprezą roku będą zawody Speed Masters we Francji w Vars.

źródło: Okazje.info