Jak bardzo tanio ubrać się na narty? Kompletny, nowy strój za mniej niż 340 złotych.

Uważasz, że strój narciarski kosztuje fortunę? Ten topowy na pewno tak, ale jeżeli zamierzasz spędzić na stoku tylko sześć dni w ciągu roku i dysponujesz ograniczonym budżetem, polecam zakupy na aukcjach internetowych i poszukiwania wśród znajomych. Przeprowadziliśmy symulację. Znaleźliśmy kompletny ubiór narciarski poniżej 340 zł. Wyszukane przeze nas ubrania są nowe - za używane możemy zapłacić jeszcze mniej.

Z pozoru można jeździć na nartach w zwykłych, ciepłych ubraniach, których używamy na co dzień w zimowych miesiącach. Jest jednak kilka podstawowych różnic, które sprawiają, że zdecydowanie lepiej wyposażyć się w specjalny strój na narty.

Po pierwsze wiatr. Nawet gdy na stoku nie wieje, podczas zjazdu odczuwamy ruch powietrza. Jeśli jest mroźno, w przewiewnym stroju typu jeansy wychłodzimy się zaskakująco szybko. To samo dotyczy kurtki czy rękawiczek.

Po drugie czas. W mieście rzadko spędzamy w zimowe miesiące po kilka godzin bez przerwy na świeżym powietrzu. Na stoku jak najbardziej.

Po trzecie pocenie się. Na nartach na zmianę męczymy się i marzniemy na wyciągu. Jeśli nie będziemy mieli ubrań oddychających, na zmianę będziemy się pocić i wychładzać, co prawie na pewno spowoduje przeziębienie.

6 podstawowych zasad najtańszego ubioru narciarskiego

1. Unikaj ubrań znanych marek. Płacisz wtedy ekstra między innymi za rozpoznawalne logo.

2. Staraj się kupować ubrania pod koniec sezonu i na wyprzedażach.

3. Nie myśl o tegorocznych kolekcjach - technologia nie zmienia się aż tak szybko, kurtki sprzed kilku lat mogą nie mieć najmodniejszych kolorów, ale wciąż spełniają swoje funkcje.

4. Nie zwracaj dużej uwagi na estetykę. Najtańsze są często te ubrania, które się wcześniej nie sprzedały.

5. Używane nie znaczy złe.

6. Zastanów się czy rzeczywiście nie masz innej możliwości. Tanie ubrania starczą na krócej niż nieco droższe. Jeśli chcesz na nartach jeździć wiele lat, może warto zainwestować nieco więcej...

Czytaj więcej o tym, jak ubierać się na narty | Polub nas na FB

Poniżej przedstawiamy przykładowe aukcje allegro - naszym zdaniem najtańszy sposób żeby ubrać się na narty w stopniu zadowalającym. W żadnym wypadku nie chcemy promować tych konkretnych modeli. Próbujemy jedynie pokazać, że można ubrać się tanio i zadowalająco zarazem. Oto co nam udało się znaleźć w sieci:

Kurtka narciarska

Co jest ważne przy zakupie kurtki? Oprócz oczywistych cech takich jak komfort i wygoda użytkowania, również parametry techniczne materiałów z których jest zrobiona. Przede wszystkim oddychalność i nieprzemakalność. Kupujmy ubrania wierzchnie o parametrach 10 000 mm/ 10 000 g. lub więcej.

damska: 159,99 zł  Kurtka Just Play

męska: 179 zł  Kurtka 4F

Spodnie narciarskie

Szukajmy modeli z dobrymi parametrami technicznymi. Podobnie jak w kurtkach, choć tutaj możemy "oddać" nieco oddychalności za cenę lepszej wodoodporności, czyli np. 15 000 mm/10 000 g.

damskie 89,90 zł  E w-Club

męskie: 156,95 zł  Spodnie 4F

Rękawice

do wyboru, do koloru za 29 zł

damskie dla zmarźluchów

Gogle

Gogle chronią nie tylko przed słońcem. Stanowią ochronę mechaniczną i termiczną i z tych powodów są znacznie lepsze niż okulary. 14 zł  Gogle Koestler

Jeżeli zostaną nam pieniądze:

bielizna: 39,90 zł Bluza termoaktywna

skarpety: 4,49 zł  Skarpety termoaktywne

Taki strój nie zadowoli nikogo, kto zamierza spędzać na stoku wiele godzin po kilka tygodni w sezonie. Jest jednak zdecydowanie lepszy niż jeansy i przewiewna kurtka. Polecamy więcej artykułów o tym jak się ubrać na narty .

Polub nas na FB

Tekst: Diana Stelowska