Niemcy - Argentyna. Listkiewicz. Sędzia Rizzoli popełnił błąd, oceniając starcie Neuer - Higuain

W 57. minucie finału MŚ 2014 Niemcy - Argentyna niemiecki bramkarz Manuel Neuer staranował Gonzago Higuaina. Sędzia Nicola Rizzoli uznał, że faulował argentyński napastnik. - Nie zrobił żadnego stołeczka, ale też Neuer nie faulował, nie ma mowy ani o rzucie karnym dla Argentyny, ani o czerwonej kartce dla niego - komentuje dla Sport.pl Michał Listkiewicz.

W 57. minucie Zabaleta zagrał długą piłkę w kierunku Higuaina, tego uprzedził o ułamki sekundy wychodzący z bramki Neuer. Niemiec wybił piłkę ręką, ale będąc w wyskoku, uderzył kolanem Argentyńczyka w głowę .

Do zderzenia doszło w polu karnym. Zdaniem sędziego Nicoli Rizzolego Neuer zrobił wszystko zgodnie z przepisami. Włoski arbiter uznał za to, że faulował Higuain. Argentyńczyk był mocno zaskoczony decyzją sędziego.

- Faulu absolutnie nie było, Higuain nie zrobił żadnego stołeczka, nie starał się przeszkodzić bramkarzowi w interwencji - ocenia dla nas były sędzia i były prezes PZPN Michał Listkiewicz.

- Ale Neuer też nie faulował. A że staranował Higuaina? Nie było w tym premedytacji. Po prostu obaj do końca szli do piłki i się zderzyli, a Neuer wpadł na Higuaina, bo był bardzo rozpędzony i w wyskoku. Najpierw zagrał piłkę, poza tym nie chciał zrobić rywalowi krzywdy, nie szedł na niego wyprostowaną nogą, wpadł na Higuaina tylko dlatego, że nie miał jak wyhamować - tłumaczy Listkiewicz, który w 1990 r. na mundialu we Włoszech jako liniowy sędziował finałowy mecz Argentyna - Niemcy.

Zobacz wideo

źródło: Okazje.info

W opisywanej sytuacji...
Więcej o: