Niemcy - Argentyna. Ostre wyjście Neuera. Był faul?

Manuel Neuer, wychodząc z bramki, staranował Gonzalo Higuaina. Zdaniem sędziego Nicoli Rizzoliego niemiecki bramkarz faulu nie popełnił, przewinił natomiast Argentyńczyk.

W 57. minucie Zabaleta zagrał bardzo długą piłkę w kierunku Higuaina, tego uprzedził o ułamki sekundy wychodzący z bramki Neuer. Niemiecki bramkarz wybił piłkę ręką, ale będąc w wyskoku, uderzył kolanem argentyńskiego napastnika w okolice głowy. Higuain chwilę leżał na boisku, ale szybko wrócił do gry.

Zderzenie wyglądało fatalnie. Higuain może mówić o wielkim szczęściu, bo Neuer wyszedł z bramki bardzo zdecydowanie i zderzył się z nim z pełnym impetem.

Do zderzenia doszło w szesnastce. Zdaniem sędziego Nicoli Rizzoliego Neuer zrobił wszystko zgodnie z przepisami. Włoski arbiter uznał za to, że faulował Higuain. Argentyńczyk był mocno zaskoczony decyzją sędziego.

Dramat Kramera

Gdy Higuain upadł, trybuny zamarły, bo kilkadziesiąt minut wcześniej w podobnym zdarzeniu ucierpiał niemiecki pomocnik Christoph Kramer. Piłkarz doznał urazu głowy po zderzeniu z Garayem, wrócił na murawę, ale po kilku chwilach okazało się, że nie jest w stanie grać dalej .

Zachodny: FIFA igra ze zdrowiem piłkarzy. Ile jeszcze takich zdarzeń?

W opisywanej sytuacji...
Więcej o: