Mundial 2014. Włochy - Urugwaj 0:1. Luis "Wampir" Suarez znowu ugryzł!

Luis Suarez po raz trzeci w karierze ugryzł rywala podczas meczu. W wygranym 1:0 meczu z Włochami ofiarą "urugwajskiego wampira" był Giorgio Chiellini. Niewykluczone, że był to ostatni mecz Suareza na mistrzostwach świata w Brazylii, choć jego reprezentacja awansowała do 1/8 finału.

Czytaj relację z meczu Włochów z Urugwajem

Do zdarzenia doszło w 79. minucie meczu. Suarez przepychał się z Chiellinim w polu karnym i nagle obaj upadli na murawę. Zszokowany Włoch wstał i pokazywał sędziemu, że został ugryziony w ramię. Powtórki potwierdziły - Suarez znów, po raz trzeci w karierze, zaatakował rywala zębami.

W 2010 roku, jeszcze w barwach Ajaksu Amsterdam, Suarez ugryzł piłkarza PSV Eindhoven Otmana Bakkala. Został wtedy zawieszony na siedem meczów. Druga taka sytuacja zdarzyła się w kwietniu 2013 roku - podczas meczu Liverpoolu z Chelsea (2:2) ugryzł w ramię obrońcę "The Blues" Branislava Ivanovicia i dostał wtedy dziesięć meczów kary. "Kanibal z Anfield", "Hańba", "Ugryzienie dnia" - pisały w tytułach o zachowaniu napastnika Liverpoolu angielskie media, porównując go m.in. do Hannibala Lectera z "Milczenia owiec".

Prawdopodobnie i tym razem Urugwajczyk nie ucieknie od surowej kary.

Suarez jako rekin, pies, zombie oraz piłkarz Dolcanu Ząbki [MEMY]

źródło: Okazje.info

Więcej o: