Polacy poznali rywali na EuroBaskecie. Zagramy z wicemistrzami, ale los był łaskawy

Poznaliśmy podział na grupy na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w koszykówce. Polacy trafili do grupy D, w której zmierzą się m.in. z Serbami, którzy ostatni EuroBasket zakończyli ze srebrnymi medalami.

Reprezentacja Polski poznała rywali podczas przyszłorocznego EuroBasketu. Już wcześniej wiedzieliśmy, że nasi zawodnicy zmierzą się z Czechami, jednymi z gospodarzy turnieju. W czwartek dolosowano do nich jeszcze Serbię, Finlandię, Izrael oraz Holandię. 

EuroBasket 2022. Polacy poznali rywali

Najtrudniejszym rywalem będą oczywiście Serbowie. To wicemistrzowie Europy z 2017 roku, gdy odbył się poprzedni EuroBasket, w którym udział zakończyliśmy na fazie grupowej. Swoje mecze będziemy rozgrywać w Pradze, bo zostaliśmy wybrani przez Czechów – jako jedni z czterech gospodarzy turnieju mieli oni prawo wskazać "kraj partnerski", z którym pragnęli grać. I wskazali na kadrę Polski, która trafiła do jednej z łatwiejszych grup, bo poza Serbami reszta drużyn wydaje się być w naszym zasięgu.

Mistrzostwa Europy potrwają od 1 do 18 września 2022 roku, a tytułu bronić będzie Słowenia. Mecze będą odbywać się w Pradze, Tbilisi, Mediolanie, Kolonii i Berlinie. EuroBasket miał odbyć się w tym roku, ale ze względu na pandemię i przesunięcie igrzysk w Tokio został opóźniony o rok. Szczególne było też losowanie, które - właśnie ze względu na pandemiczne obostrzenia - można było śledzić tylko przez Internet.

Podział na grupy na EuroBaskecie 2022:

GRUPA A: Gruzja, Turcja, Hiszpania, Rosja, Belgia, Bułgaria

GRUPA B: Niemcy, Litwa, Francja, Słowenia, Węgry, Bośnia i Hercegowina

GRUPA C: Grecja, Włochy, Chorwacja, Ukraina, Wielka Brytania, Estonia

GRUPA D: Serbia, Czechy, POLSKA, Finlandia, Izrael, Holandia.

Więcej o: