Giro d'Italia 16. etap. Trzecie miejsce Przemysława Niemca

Kolejny dobry dzień Polaków ścigających się w Giro d'Italia! Przemysław Niemiec w drugim kolejnym wyścigu zajął trzecie miejsce, ale o zwycięstwo walczył do samej mety. Ósmy był Rafał Majka. Zwyciężył Hiszpan Benat Intxausti Elorriaga przed Tanelem Kangertem.

W niedzielę polscy zawodnicy dali sygnał, że będą liczyć się w wyścigu. Jadący w teamie Lampre-Merida Niemiec był trzeci, Majka zakończył rywalizację na czwartej pozycji.

We wtorek zawodnicy mieli do pokonania 238 km po terenie pagórkowatym. Podobnie jak podczas poprzedniego etapu Niemiec znów rozegrał wszystko świetnie taktycznie. Zdecydowany atak rozpoczął na ostatnich kilometrach, od reszty stawki odkleił się wraz z Hiszpanem Benatem Intxausti z Movistar i Estończykiem Tanelem Kangertem z Astany. Kilkaset metrów przed metą Polak objął nawet prowadzenie, ale pod sam koniec dał się rywalom dogonić. Wygrał ostatecznie Hiszpan. Kilkadziesiąt sekund później na metę, jako ósmy, przybył Majka.

Przed wtorkowym etapem z Valloire do Ivrei Niemiec zajmował w klasyfikacji generalnej szóstą pozycję. Po kolejnym świetnym wyścigu przesunął się w górę o jedną pozycję. Majka nadal jest ósmy. Różową koszulkę lidera zachował Włoch Vincenzo Nibali. Niemiec traci do niego w tej chwili 4 minuty i 13 sekund

W środę kolejny etap z Caravaggio do Vicenzy. Kolarze będą mieli do przejechania 214 kilometrów.