Policja ma nagranie śmiertelnego ataku na Dominika Sikorę. Poszukiwania sprawcy trwają

Do sieci wyciekło nagranie, na którym widać jak doszło do ataku na zapaśnika Dominika Sikorę, ale zostało natychmiast usunięte. Policja zabezpieczyła materiał wideo i poszukuje mężczyzny, który miał doprowadzić do śmierci 29-letniego zapaśnika.

Dominik Sikora, zapaśnik Sobieskiego Poznań, został śmiertelnie pobity na jednej z poznańskich ulic. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia. 29-letni Sikora został napadnięty po tym, jak opuścił jeden z lokali na Starym Rynku. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł ostatniego dnia stycznia.

Damian Janikowski opowiada o spotkaniu z więźniami:

Zobacz wideo

- W związku ze śmiercią Dominika Sikory, sportowca, zawodnika KS Sobieski Poznań poszukujemy Olgierda Michalskiego (42 l) z Poznania - poinformowała policja. 

Policja poszukuje napastnika

Rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak przyznał w rozmowie z portalem tvp.info, że służby otrzymały zapis monitoringu, na którym widać dokładnie moment pobicia Sikory. Poszukiwany mężczyzna miał uderzyć zapaśnika, a ten po upadku uderzył głową w bruk. Napastnik miał uciec z miejsca zdarzenia. Nagranie ze względu na dobro śledztwa zostało utajnione.

- Policja ciągle prowadzi działania, mające na celu zatrzymanie sprawcy. Czekamy na wystawienie listu gończego, nie wykluczamy, że poszukiwany może znajdować się za granicą - dodał Borowiak w rozmowie z portalem tvp.info.