Policja opublikowała dane i zdjęcie podejrzewanego o śmiertelne pobicie Dominika Sikory

Policjanci z Poznania ustalili i opublikowali dane personalne oraz wizerunek podejrzewanego w sprawie śmiertelnego pobicia zapaśnika Dominika Sikory. Poszukiwany to 42-letni Olgierd Michalski.

Dominik Sikora, zapaśnik Sobieskiego Poznań, został śmiertelnie pobity na jednej z poznańskich ulic. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia. 29-letni Sikora został napadnięty po tym, jak opuścił jeden z lokali na Starym Rynku. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł w zeszły piątek.

- Rozpoczynamy procedurę uzyskania listu gończego. Wkrótce podamy dalsze informacje - napisał w środę na Twitterze rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak. Choć dane podejrzewanego były znane policji od kilku dni, dopiero w piątek zostały opublikowane.

"Olgierd Michalski ma 42 lata i jest zameldowany na ulicy Biskupińskiej. Jest podejrzewany o ciężkie uszkodzenie ciała, które doprowadziło do śmierci Dominika Sikory. Każda osoba, która zna miejsce pobytu poszukiwanego, może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - tel. +48 796 658 459" - czytamy w komunikacie.

Policjanci wciąż oczekują na wystawienie listu gończego, który umożliwi prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski. Obecnie wniosek jest procedowany przed Sądem Rejonowym w Poznaniu.

Sikora był zawodnikiem stylu klasycznego. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

Janikowski spotkał się z więźniami. "Wychowałem się na dzielnicy kryminalistów i recydywistów":

Zobacz wideo
Więcej o: