Sport.pl

Policja opublikowała dane i zdjęcie podejrzewanego o śmiertelne pobicie Dominika Sikory

Policjanci z Poznania ustalili i opublikowali dane personalne oraz wizerunek podejrzewanego w sprawie śmiertelnego pobicia zapaśnika Dominika Sikory. Poszukiwany to 42-letni Olgierd Michalski.

Dominik Sikora, zapaśnik Sobieskiego Poznań, został śmiertelnie pobity na jednej z poznańskich ulic. Do tragicznego zdarzenia doszło w nocy 26 stycznia. 29-letni Sikora został napadnięty po tym, jak opuścił jeden z lokali na Starym Rynku. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie zmarł w zeszły piątek.

- Rozpoczynamy procedurę uzyskania listu gończego. Wkrótce podamy dalsze informacje - napisał w środę na Twitterze rzecznik poznańskiej policji Andrzej Borowiak. Choć dane podejrzewanego były znane policji od kilku dni, dopiero w piątek zostały opublikowane.

"Olgierd Michalski ma 42 lata i jest zameldowany na ulicy Biskupińskiej. Jest podejrzewany o ciężkie uszkodzenie ciała, które doprowadziło do śmierci Dominika Sikory. Każda osoba, która zna miejsce pobytu poszukiwanego, może to zgłosić policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu - tel. +48 796 658 459" - czytamy w komunikacie.

Policjanci wciąż oczekują na wystawienie listu gończego, który umożliwi prowadzenie poszukiwań także poza granicami Polski. Obecnie wniosek jest procedowany przed Sądem Rejonowym w Poznaniu.

Sikora był zawodnikiem stylu klasycznego. Zdobył wiele medali indywidualnych i drużynowych mistrzostw Polski. Był także medalistą mistrzostw Europy kadetów.

Janikowski spotkał się z więźniami. "Wychowałem się na dzielnicy kryminalistów i recydywistów":

Zobacz wideo
Więcej o:
Komentarze (106)
Policja opublikowała dane i zdjęcie podejrzanego o śmiertelne pobicie Dominika Sikory
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 18 razy 18

  Pobicie ? Chyba zabójstwo.

 • real-meh

  Oceniono 15 razy 15

  Jak go znajdą to będzie Olgierd M. z czarnym paskiem na oczach. Taki chory system.

 • vincento_mocca

  Oceniono 14 razy 14

  Na zdjęciu wygląda jakby podjął ciężki wysiłek myślowy (bezskutecznie).

 • bluuetomek

  Oceniono 12 razy 12

  W przeszłości (2017) atak na policjantów i już na wolności?

 • djarev

  Oceniono 11 razy 9

  Generalnie to jak ktoś chce kogoś zabić, to w celu otrzymania najniższego wyroku powinien wybrać najbrutalniejszą metodę, czyli bić ofiarę do śmierci. Wtedy nie odpowie za zabójstwo, tylko za jakiś bzdet typu uszkodzenie ciała skutkujące śmiercią na skutek nieszczęśliwego splotu okoliczności.

 • neurasthenik

  Oceniono 11 razy 9

  Inteligencja bije z oczu

 • metaxo

  Oceniono 12 razy 6

  Śmieć do odstrzału.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX