UFC. Jędrzejczyk obroniła pas, sensacyjna porażka Rousey

Joanna Jędrzejczyk po raz drugi obroniła tytuł mistrzyni świata UFC w wadze słomkowej. W Melbourne pokonała na punkty Valerie Letourneau. W walce wieczoru sensacyjnej porażki doznała największa gwiazda kobiecych sztuk walki Ronda Rousey.

Był to najtrudniejszy z trzech dotychczasowych pojedynków Jędrzejczyk o mistrzowski pas. Kanadyjki nie zmiotła z ringu, jak wcześniej Carlę Esparzę i Jessicę Penne. Letourneau była nawet lepsza od Polki w pierwszej rundzie, ale w pozostałych Jędrzejczyk nie pozostawiła złudzeń, kto zasługuje na mistrzostwo.

- Spodziewałam się, że będzie to trudna walka i tak faktycznie było - powiedziała Jędrzejczyk, która wygrała jednogłośnie na punkty 49:46, 49:46 i 50:45. Olsztynianka oddała w sumie 150 celnych ciosów na głowę rywalki, 48 razy trafiła w korpus i popisała się 60 skutecznymi kopnięciami. Liczby Letourneau to odpowiednio 101, 22 i 9. Przewaga była więc wyraźna.

W walce wieczoru doszło do sensacji. Największa gwiazda sportów walki Ronda Rousey przegrała walkę o pas w kategorii koguciej przez nokaut z Holly Holm. Była to pierwsza porażka w karierze Amerykanki. A zabójczy okazało się kopnięcie nogą w głowę w drugiej rundzie.

Floyd Mayweather ma nowe Bugatti za 3,5 mln. I inne ciekawe fotki [ZOBACZ]

Więcej o: