Londyn 2012. Bieg na 100 metrów. Gatlin najszybszy, Blake i Bolt na spokojnie

Najszybszym sprinterem w półfinałach biegu na 100 metrów był Justin Gatlin (9:82). Bez problemów do finału awansowali również główni faworyci Usain Bolt i Yohan Blake. Finał o 22:50. Relacja na żywo na Sport.pl

Nie możesz obejrzeć finału? Śledź na m.sport.pl >

Do niespodzianki doszło już w pierwszym biegu półfinałowym. Trzecie miejsce zajął Asafa Powell. Bieg z czasem 9:82 wygrał Justin Gatlin, drugi był Churandy Martina 9:91 (rekord Holandii). Powell osiągnął 9:94. Był to najszybszy półfinał w historii igrzysk.

W drugim biegu zdecydowanie wygrał faworyt Usain Bolt. Mimo najgorszej reakcji na starcie i zwolnienia biegu na ostatnich metrach osiągnął czas 9:87. Drugi był Ryan Bailey z czasem 9:96. Dopiero czwarte miejsce zajął reprezentant gospodarzy Dwain Chambers.

Ostatni bieg należał do Yohana Blake'a. On również słabo wystartował i na koniec zwolnił. Mimo tego osiągnął czas 9:85. Drugi był Tyson Gay z czasem 9:90.

Z każdego biegu awansowało po dwóch biegaczy. Dodatkowo z najlepszymi czasami w finale znajdą się jeszcze Asafa Powell i Richard Thompson (10:02 - jedyny czas powyżej 10 sekund z tych, którzy wystąpią w finale).