Londyn 2012. Rzut młotem. Czy Ziółkowskiego stać na medal?

W niedzielny wieczór o 21:20 rozpocznie się finał konkursu rzutu młotem mężczyzn. Polskę reprezentować będzie Szymon Ziółkowski. 36-latek nie jest jednak faworytem. Relacja Z Czuba i na żywo na Sport.pl

Nie będziesz przy komputerze? Śledź zmagania Ziółkowskiego na m.sport.pl ?

Szymon Ziółkowski to mistrz olimpijski z Sydney. Jego rekordem życiowym jest 83.38 z mistrzostw świata w Edmonton w 2001 roku. Ostatnio jednak do tego wyniku się nie zbliżał. W tym roku najdalej rzucił 78.51.

W eliminacjach Polak zajął siódme miejsce z wynikiem 76.22. Wygrał jeden z faworytów Krisztian Pars z Węgier. Drugi był mistrz olimpijski z Aten Japończyk Koji Murofushi, a trzeci mistrz z Pekinu Słoweniec Primoz Kozmus. Do trzeciego miejsca Ziółkowski stracił niespełna dwa metry. Eliminacji nie przeszedł inny Polak Paweł Fajdek, który spalił wszystkie trzy próby.

Tegoroczny wynik Ziółkowskiego - 78.51, daje mu piąte miejsce w finałowej stawce. Najdalej w tym roku rzucał Rosjanin Kirilk Ikonnikow - 80.71. Aby myśleć o medalu, Polak musi rzucić co najmniej 79 metrów.

W finale wystąpi dwunastu zawodników. Każdy będzie miał trzy próby, po czym w konkursie pozostanie ośmiu najlepszych, którzy będą rzucać jeszcze trzy razy. Liczy się najlepszy wynik.

Więcej o: