Jest ranking reprezentacji Euro 2020. Polska przed Niemcami według Bleacher Report

Reprezentacja Polski znalazła się na 11. miejscu w rankingu Bleacher Report, który został stworzony po losowaniu Euro 2020. Zdaniem ekspertów tego portalu ekipa Jerzego Brzęczka jest zdecydowanie silniejsza od Szwecji.

Polska trafiła do grupy E, w której zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz jedną drużyną z baraży dywizji B (Irlandia, Irlandia Północna, Bośnia i Hercegowina, Słowacja). Po losowaniu Euro 2020 portal Bleacher Report przygotował ranking reprezentacji według ich szans na wygranie turnieju. Polacy zajęli w nim 11. miejsce. - To silna reprezentacja, która ma wielu dobrych piłkarzy, ale losowanie nie było dla niej najlepsze. Dostała najsilniejszy zestaw barażowy oraz Hiszpanię, co sprawia, że drugie miejsce jest prawdopodobnie szczytem możliwości. Z tego względu może trafić w 1/8 finału na Chorwację lub Anglię... i na Francję lub Portugalię w ćwierćfinale - tak portal opisał Polaków, którzy niespodziewanie wyprzedzają Niemców (12. miejsce).

To będą pewniacy na Euro w kadrze Brzęczka? Rybus i Błaszczykowski niepewni wyjazdu:

Zobacz wideo

Za najsilniejszą ekipę uznawana jest Francja, która wyprzedza Portugalię oraz Belgię. Holandia jest czwarta, za to Hiszpania piąta. Nasi rywale nie są uznawani za "tak dobrą ekipę jak w 2010 i 2012 roku" [gdy wygrali mistrzostwa świata i Europy - dop. red.], a ich największym problemem jest brak napastnika. Diego Costa od dłuższego czasu znajduje się w słabszej formie, za to forma Alvaro Moraty i Rodrigo jest bardzo niestabilna.

Na szóstym miejscu znajdują się Włosi, a za nimi Anglicy, Chorwaci oraz Turcja i Ukraina. Szwecja, czyli kolejny grupowy rywal Polaków, znajduje się na 18. miejscu. - Przekreślanie ćwierćfinalisty MŚ 2018 może wydawać się przedwczesne, ale Szwedzi mają za sobą bardzo złe losowanie. Hiszpania i Polska mogą okazać się za mocne, a w dodatku czeka na nich trudny rywal z baraży - czytamy. 

Więcej o: