Euro 2012. Hiszpanie i ich koszmary. Niezwyciężeni na drodze La Roja

Mistrzostwa Europy w Polsce i na Ukrainie obdarzają Hiszpanów bardzo wymagającymi rywalami. Bo jak inaczej nazwać drużyny, które nigdy nie przegrały z La Roja w meczu o punkty? W ćwierćfinale Hiszpanie będą musieli się przełamać i odnieść historyczne zwycięstwo nad Francją.

W fazie grupowej mistrzowie świata i Europy trafili na Włochów. Squadra Azzurra również nigdy nie zaznała goryczy porażki (w regulaminowym czasie gry, ani po dogrywce), w meczu o punkty z Hiszpanią. Podobnie było w pierwszym spotkaniu Euro 2012 w grupie C, kiedy La Roja zremisowała z Włochami 1:1. To jedyne punkty i jedyna bramka jaką Hiszpanie stracili w mistrzostwach Europy.

W sobotnim meczu z Francją (godz. 20.45) piłkarze La Roja nie mają wyjścia i jeśli myślą o obronie tytułu mistrzowskiego, musza się wreszcie przełamać. Ogólny bilans obu reprezentacji jest na korzyść Hiszpanii - 13 zwycięstw, 6 remisów i 11 porażek. Kiedy jednak weźmiemy pod uwagę tylko oficjalne mecze o punkty, to z sześciu strać jedno zakończyło się remisem, a pięć zwycięstwem Francji. Zła passa Hiszpanów zaczęła się podczas mistrzostw Euro w 1984 roku , kiedy to w finale tej imprezy, na stadionie w Paryżu Francja, po golach Platiniego i Bellone wygrała 2:0. Ostatni raz podczas meczu o punkty obie reprezentacje spotkały się ze sobą w Niemczech na mistrzostwach świata w 2006 roku w fazie 1/8. Prowadzenie Hiszpanom zapewnił Villa. W odpowiedzi piłkę w bramce rywala umieścili Ribery, Vieira oraz Zidane i to Francja awansowała do ćwierćfinału. Jedyny remis padł w mistrzostwach Europy Anglia 1996. Zespoły te zagrały w fazie grupowej i po bramkach Djorkaeffa oraz Caminero mecz na stadionie Ellan Road w Leeds skończył się wynikiem 1:1.

POLECAMY - JAKIE PIĘKNOŚCI PIŁKARZY MOŻEMY SPOTKAĆ NA TRYBUNACH W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

- Zupełnie nie interesują mnie te statystyki. Zresztą w ostatnim meczu towarzyskim pokonaliśmy Francję 2:0 [w 2010 roku]. I to w Paryżu - mówi as.com trener La Roja Vicente del Bosque. Jeśli nie pokona on w sobotę Francji, zostanie szóstym trener reprezentacji Hiszpanii, któremu nie udała się ta sztuka podczas oficjalnego starcia.

Czy Hiszpanom uda się przełamać fatum? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

HISZPANIE CUDEM URATOWANI, CHORWACJA JEDZIE DO DOMU [ZDJĘCIA]

Więcej o: