Euro 2012. Vicente del Bosque poleca: Joachim Loew do Realu albo Barcelony

Selekcjoner Hiszpanii Vicente del Bosque docenia kunszt trenerski Joachima Loewa. W trenerze niemieckiej kadry del Bosque widzi przyszłego szkoleniowca Realu Madryt lub Barcelony

- Loew dokonał wspaniałych rzeczy zarówno pracując w klubie, jak i z drużyną narodową. Real lub Barcelona z pewnością nie stanowiłyby dla niego zbyt wysokich progów - przyznał del Bosque w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Bild". - To elegancki mężczyzna, który tak w momentach zwycięstw jak i w chwilach porażek umie zachować się z klasą. Swój naród reprezentuje nadzwyczaj dobrze - dodał hiszpański selekcjoner.

Del Bosque jest pełen uznania również dla niemieckich piłkarzy. - Trudno w drużynie znaleźć jakieś słabe punkty. Niemiecki zespół od lat prezentuje futbol na najwyższym poziomie i wykazuje jedyny w swoim rodzaju duch walki. To fantastyczna drużyna - zaznaczył del Bosque. Trener mistrzów Europy nie chciał jednak zdradzić, czy chciałby się spotkać z Niemcami w finale Euro 2012. - Byłoby to wyrazem braku szacunku dla naszych najbliższych rywali, Francuzów - przyznał dyplomatycznie del Bosque.

Loew sprawdziłby się w roli trenera Barcelony albo Realu Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

JAKIE PIĘKNOŚCI PIŁKARZY MOŻEMY SPOTKAĆ NA TRYBUNACH W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: