Euro 2012. Trener Francuzów Laurent Blanc: Gra Hiszpanów jest darem dla współczesnej piłki

- Dla tych, którzy kochają piłkę, gra Hiszpanów jest darem, ich oglądanie to przyjemność. Ci, którzy ich krytykują muszą być naprawdę bardzo wymagający - powiedział na konferencji prasowej przed ćwierćfinałowym meczem z ?La Roja? trener Francuzów Laurent Blanc. Sobotnie spotkanie w Doniecku rozpocznie się o godz. 20.45.

- Hiszpanie w ostatnich pięciu latach stworzyli coś wyjątkowego, są zespołem doskonałym - podkreślił Blanc. - Bardzo podoba mi się ich styl, który jest oczywiście oparty na grze Barcelony. Jednak wielki wpływ na drużynę mają również zawodnicy Realu Madryt, to taka mieszanka wybuchowa - uważa trener Francuzów, który jeszcze zawodnik był przez jeden sezon piłkarzem właśnie Barcelony.

Blanc twierdzi, że w spotkaniu z Hiszpanami będą wzorować się na Włochach i Chorwatach.

- Chcemy zagrać podobnie ja te zespoły. Nie możemy pozwolić sobie na otwartę grę, raczej skupimy się na obronie i będziemy wyczekiwać na swoją szansę do zdobycia gola. Włochom i Chorwatom wychodziło to świetnie, bo piłkarze tych zespołów zademonstrowali solidarność, jedność i entuzjazm. Mimo tego wygrać im się nie udało, ale myślę, że my możemy tego dokonać - przekonywał Blanc.

Selekcjoner Francuzów bardzo chwalił też pomocnika rywali Andresa Iniestę.

- To przyjemność patrzeć jak on grać w piłkę, jak drybluje, jak podaje. Jest niesamowity, dla mnie to jeden z najlepszych piłkarzy świata - podkreślił Blanc.

Czy Francja ma szanse w meczu z Hiszpanią? Podyskutuj na Facebooku Trojmiasto.Sport.pl! +1? ?

JAKIE PIĘKNOŚCI PIŁKARZY MOŻEMY SPOTKAĆ NA TRYBUNACH W CZASIE EURO 2012 [ZDJĘCIA]

Więcej o: