Boks. Polski "Wściekły Byk" zawalczy z Moorem

Ostatnimi czasy Paweł Wolak (26-1, 17 KO) naprawdę nie może narzekać. W przeciągu roku "Wściekły Byk" stoczył cztery zwycięskie walki, z czego aż trzy w Madison Square Garden. Tym razem Polak z amerykańskim paszportem będzie miał szansę zaprezentować się przed jeszcze większą publicznością.

5 czerwca Wolak zmierzy się z Irlandczykiem Jamesem Moore'm (17-2, 10 KO). Na miejsce zdarzenia wybrano mogący pomieścić ok. 50.000 ludzi Yankee Stadium w nowojorskim Bronxie. Moore mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych i tam stoczył do tej pory wszystkie zawodowe walki. Przed najważniejszą próbą w karierze stanął w grudniu 2008 roku. Dostał szansę pojedynku z obecnym mistrzem świata Yuri Foremanem, ale nie wykorzystał jej, przegrywając gładko po 10 rundach.

Na tejże gali, pojedynkiem wieczoru będzie walka o mistrza WBA w kategorii junior średniej Yuri Foremana (28-0, 8 KO) z Miguelem Angelem Cotto (34-2, 27 KO). 29-letni Cotto, dla którego będzie to szansa zdobycia pasa w trzeciej kategorii wagowej, zapowiada że 2010 będzie ostatnim rokiem jego zawodowej kariery i już czerwcowa walka z Foremanem może ją zakończyć. Bob Arum nie jest co do tego przekonany. Promotor chce udostępnić aż 30.000 miejsc na stadionie.

- Nie wiem czy to będzie ostatnia walka Cotto. Myślę, że jeszcze nie - powiedział Arum. - Najważniejsze jest to, że on bardzo chce tego pasa.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Więcej o: