Adamek: Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami

Tomasz Adamek i jego mendżer Ziggy Rozalski przesłali ze Stanów Zjednoczonych swoje kondolencje po tragedii polskiego samolotu rządowego pod Smoleńskiem. - Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami - powiedział polski bokser w oświadczeniu przesłanym agencji AS Info.

- Przeznaczenie zabrało moich przyjaciół, Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej z Małżonką, ludzi bardzo ważnych dla mojego rodzinnego kraju - powiedział Tomasz Adamek. - Otoczmy ich najbliższych spokojem i troską. Mieliśmy spotkać się w maju w Polsce, bardzo oczekiwałem spotkania z Prezydentem, politykiem i człowiekiem, którego zawsze bardzo poważałem i ceniłem. Ze swojej skromnej strony będę dedykował moją najbliższą walkę tym, których zabrała śmierć i tym, których Oni pozostawili w smutku i żałobie - dodał bokser.

- Nie ma godziny, żebym nie odbierał telefonów od przyjaciół z Polonii Amerykańskiej i Amerykanów wyrażających mnie, jako Polakowi wyrazy współczucia z powodu tragicznego wypadku samolotowego pod Smoleńskiem. Dziś w Ameryce wszyscy jesteśmy Polakami - zakończył Adamek.

Do kondolencji dołączył się także Ziggy Rozalski: - Śmierć zabrała ludzi, którzy chcieli zrobić nową, lepszą Polskę. Zabrała naszego przyjaciela, prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotra Nurowskiego, ogromnie zasłużonego dla polskiego sportu, także dla polskiego boksu. To są straty nie do zastąpienia, to są ludzie z którymi już nigdy się nie spotkamy. Ogromne wyrazy współczucia dla ich Rodzin, przyjaciół i bliskich. Niech was Bóg ma w swojej opiece - zakończył.

Samolot Lecha Kaczyńskiego Tu 154 rozbił się w sobotę ok. godz. 8.56 na lotnisku wojskowym Siewiernyj w Smoleńsku. Nikt nie przeżył katastrofy. Na pokładzie było 96 osób, w tym wielu posłów, senatorów, dostojników kościelnych, wojskowych, kombatantów, członków rodzin katyńskich. Był tam też prezes PKOl Piotr Nurowski. W Polsce ogłoszono tygodniową żałobę narodową, odwołano wszelkie rozgrywki sportowe.

Sportowy świat oddaje cześć ofiarom tragedii ?

Więcej o: