Sportowcy biją kibiców

Rosyjska tenisistka Anastasia Radionowa została drugą zawodniczką w historii WTA zdyskwalifikowaną w trakcie meczu tenisowego za rzucenie piłką w kierunku kibiców dopingujących jej rywalkę.Jednak rzut Anastasii jest bardzo daleko od pierwszej dziesiątki najsłynniejszych ataków zawodników na kibiców.

Oto nasza lista:

1. Bijatyka w The Palace (2004) - Jedna z najsłynniejszych bijatyk w historii sportu. Miała miejsce pod koniec spotkania Indiana Pacers - Detroit Pistons. Jeden z fanów oblał piwem Rona Artesta, który w odpowiedzi ruszył w trybuny, gdzie rozgorzała totalna awantura fanów Pistons z graczami Pacers.

2. Eric "Bruce Lee" Cantona (1995) - słynny atak Erica Cantony występującego wówczas w barwach Manchesteru United na fana Crystal Palace. Eric ukarany został wielomiesięczną dyskwalifikacją. Klasyka gatunku. Zresztą zobaczcie sami.

3. But Mike'a Milburyego (1979) - w trakcie rozgrywanego w Madison Square Garden spotkania ligi NHL, jeden z zawodników Boston Bruins został trafiony w twarz jakimś przedmiotem z trybun. Wszyscy zawodnicy Bruins w jednej chwili ruszyli w kierunku widowni, gdzie rozpoczęli regularną bójkę z fanami. Głównym bohaterem tej akcji był Mike Milbury, który okładał jednego z fanów jego własnym butem!

4. Tie Domi wciąga fana na ławkę kar (2001) - legenda NHL (jeżeli chodzi o liczbę wygranych bójek i minut spędzonych na ławce kar). W trakcie pojedynku z Philadelphia Flyers Tie Domi oblał wodą 2 razy jednego z obrażających go kibiców.Fan nie pozostał mu dłużny i wpadł (pewnie by nie wpadł, ale pleksa się załamała) na ławkę kar.

5. Frank Francisco i latające krzesło (2004) - w trakcie bójki fanów Oakland Athletics i zawodników Texas Rangers (Major League Baseball) zawodnik Rangers rzucił krzesłem w kierunku publiczności, trafiając dwie osoby i łamiąc nos jednej kobiecie.

6. Ty Cobb i "jednoręki bandyta" (1912) - patrząc na to co się dzieje w baseballu, nie byłoby w tym nic dziwnego w tym, że zawodnik pobił kibica. Problem polegał na tym, że kibic nie miał jednej ręki, a w drugiej miał tylko dwa palce !

7. Vernon Maxwell "Mad Max" (1995) - Maxwell był pionierem w NBA jeżeli chodzi o bójki z fanami. Po tym jak w trakcie spotkania z Portland Trail Blazers zaatakował obrażającego go kibica, już nikt nie dziwił się dlaczego miał pseudonim "Mad Max".

8. Albert Belle rzuca pocisk w trybuny(1991) - znowu baseball. Albert Belle wściekły na jednego z wyzywających go kibiców (w Stanach określa się ich mianem "heckler") rzucił w niego piłką baseballową, trafiając go z 5 metrów idealnie w klatkę piersiową. Każdemu kto miał kiedyś piłkę w baseballową nie musimy tłumaczyć jak musiało boleć...

9. Ilie Nastase i lody (1982) - po Johnie McEnroe najbardziej barwna postać tenisa lat 80. Niezadowolony z decyzji sędziego i obrażony na kibiców, zabrał sprzedawcy lodów kubki i zaczął nimi rzucać w trybuny.

10. Maciej Szczęsny - na koniec jak zwykle polski akcent, bez którego żadna lista nie może się obyć. Ulubieniec redakcji "Z czuba" (kiedyś nawet się obraził na nas za stwierdzenie, że w studio Ligi Mistrzów siedzi makieta Pana Macieja - bo nic nie mówi) po spotkaniu w Stalowej Woli zaatakowany przez kibiców tamtejszej Stali uderzył w "obronie koniecznej" jednego z nich.