Formuła 1. W Inowrocławiu odtworzą wypadek Kubicy

Odtworzenie wypadku Roberta Kubicy na torze crash-testowym zaplanowali organizatorzy Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa w Inowrocławiu.

Dyskutuj z ludźmi, nie z nickami. Nie bądź anonimowy na Facebook.com/Sportpl ?

Symulacja wypadku polskiego kierowcy Formuły 1, do którego doszło w lutym br., jest jednym z punktów programu imprezy pn. Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa. Jest to finał ogólnopolskiej akacji, który odbędzie się w Inowrocławiu 24 czerwca. w godz. 9.00-13.00. W tym czasie równolegle na torze crashowym "Inter Metal-u" zostanie odtworzony wypadek Roberta Kubicy, a na Rynku trwać będą różne imprezy, m.in. symulacje wypadków, pokazy akcji ratowniczych, ćwiczenia z obrony cywilnej czy komputerowe symulatory jazdy, z próbą dachowania.

Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa "Weekend bez Ofiar" jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia:

Od wypadku we włoskim rajdzie Ronde di Andora Roberta Kubica przebywa we Włoszech, gdzie przechodzi rehabilitację. Najpoważniejsze obrażenia Polaka dotyczą dłoni i łokcia. Kubica przeszedł do tej pory pięć operacji i już rozpoczął pierwsze treningi. Sam kierowca Lotus - Renault chce wrócić do bolidu jeszcze w tym roku na listopadowe Grand Prix Brazylii.

Przed GP Europy  ?

Co chciał powiedzieć menedżer Kubicy? Zdrowy Robert nie wróci do Lotus Renault?

Więcej o: