Rallye Antibes Cote d'Azur: Kubica zachwycony po drugim dniu rajdu

Robert Kubica jest zachwycony po dobrym starcie w sobotnich oesach podczas Rallye Antibes Cote d'Azur. Mimo problemów z samochodem Polak po dwóch dniach rywalizacji zajmuje w klasyfikacji wysokie trzecie miejsce. - Trochę mnie to zaskoczyło - otwarcie przyznał kierowca Renault.

W piątek Kubica, który startuje na Renault Clio R3 (klasa A6), miał poważne problemy z hamulcami, ale w sobotę jechał znakomicie. Mając do dyspozycji samochód z napędem tylko na przednią oś, wygrał siódmy OS, a na poprzednich dwa razy zajmował drugie miejsce.

Kubica nie walczy w mistrzostwach Europy o punkty, a start traktuje treningowo przed wyścigami Formuły 1. Polak po raz drugi wynajmuje samochód ze stajni Erreffe Rally Team.

Sobotnie zwycięstwo w siódmym OS było pierwszym w karierze Polaka. Po wyścigu Kubica nie krył zadowolenia z dobrej jazdy.

- Jestem zachwycony, ponieważ po raz pierwszy wygrałem oes w generalce. Trochę mnie to zaskoczyło, bo ten odcinek był dosyć brudny i śliski, a miałem kiedyś okazję testować rajdówkę S2000 i wiem, że w takich warunkach powinna być szybsza! - przyznał Kubica portalowi F1.pl .

- Czekam na przejazd Turini. Niestety, podczas Rajdu Monte Carlo nie było mi dane przejechać tej kultowej próby, którą oglądałem jeszcze jako dzieciak - mówił Kubica.

Rajd pełen przygód -

">Robert Kubica ?

Więcej o: