F1. Williams: Hulkenberg będzie mistrzem świata. Na razie przedłuży kontrakt

Sir Frank Williams otwarcie deklaruje: Nico Hulkenberg pewnego dnia zdobędzie tytuł mistrza świata. - Myślę, że właśnie jesteśmy świadkami czegoś bardzo obiecującego - mówi szef Williamsa po ostatnich występach swojego podopiecznego, po których brytyjski team chce przedłużyć z nim kontrakt o następne 5 lat.

Nico Hulkenberg zajął podczas GP Korei dziesiąte miejsce. W klasyfikacji generalnej kierowców zajmuje 15 pozycję z 18 punktami na koncie. "Sport Bild" poinformował w poniedziałek, że Williams chce przedłużyć umowę z młodym Niemcem o kolejne 5 lat.

- On jest jednym z kierowców, trochę jak Lewis Hamilton, który przeniósł się z "tej Formuły" do "Formuły tamtej" i wygrał. Potem z "tamtej Formuły" przeprowadził się do "jeszcze innej Formuły" i znowu zwyciężał. Później przeszedł drogę przez Formułę 3 i GP2, gdzie również kończył na pierwszym miejscu każde pojedyncze mistrzostwa. Teraz jest w dobrym teamie i kiedyś, z korzyścią dla nas, zdobędzie upragniony tytuł w F1 - powiedział szef Williamsa.

Szef angielskiej stajni komplementuje również Rubensa Baruchello, najbardziej doświadczonego kierowcę w stawce.

- On ma olbrzymie doświadczenie. Bez żadnych wątpliwości jest najbardziej doświadczonym kierowcą w pit-lane. Jego technika jazdy jest skromna. Myślisz, że w jego jeździe nie ma żadnych fajerwerków, ale tylko dlatego, że jest bardzo spokojnym kierowcą. Lubi, żeby mówić mu jak dobrym zawodnikiem jest. Ale według nas zasługuje na to - nie mam żadnych problemów w przekazywaniu mu takich komunikatów. Dobrze się bawi, do tego jest bardzo doświadczony - to jego wielka wartość, która przydałaby się każdemu zespołowi w stawce - zakończył Williams.

Barrichello wygrał w sądzie z Google  ?

Więcej o:
Copyright © Agora SA