F1. Lauda: Vettel musi zostać numerem dwa

- Jeśli Red Bull nie ustali hierarchii w zespole i nie postawi na Webbera kosztem Vettela, to może pożegnać się z mistrzowskim tytułem - uważa legenda Formuły 1 Niki Lauda. I nie jest w tej opinii osamotniony. GP Brazylii już od piątku na Sport.pl - zapraszamy na nasze relacje na żywo.

Na dwa wyścigi przed końcem sezonu najbliżej mistrzowskiego tytułu jest Fernando Alonso. Hiszpan jeżdżący w barwach Ferrari ma 231 punktów i o 11 wyprzedza Marka Webbra z Red Bulla. Sebastian Vettel jest czwarty, traci do Alonso 25 punktów. Matematyczne szanse na sukces ma, ale realnie walczyć o tytuł dla Red Bulla może już tylko Mark Webber. Jeśli Red Bull tego nie zrozumie i nie ustali hierarchii, przegra batalię z Ferrari - uważają eksperci.

- Red Bull musi teraz ustalić hierarchię w ekipie. Jeżeli nie postawią na Webbera, tytuł może im się wymknąć z rąk - powiedział Lauda dziennikowi Bild.

Podobnie uważa Jos Verstappen, który w latach 90. był kolegą Michaela Schumachera w Benettonie. - Jeśli chodzi o matematykę, Sebastian oczywiście pozostaje w grze, ale jako zespół muszą postawić wszystko na Webbera. Mark ma bowiem większe szanse na tytuł. Red Bull znajduje się w trudnej sytuacji, ponieważ cały świata wie, kogo woleliby mieć na najlepszej pozycji. To niefortunne, ale nadzieje Vettela na tytuł dosłownie poszły z dymem wydobywającym się z jego silnika w Korei Południowej - cytuje słowa Holendra portal f1.pl.

Kanał F da nam przewagę w Brazylii - Pietrow

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.